۱۷ هزار میلیارد تومان از دارایی های صندوق ذخیره فرهنگیان تعیین تکلیف شد

به گزارش رکنا به نقل از صندوق ذخیره فرهنگیان ، حمید رضا نجف پور کردی روز سه شنبه اظهار کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان دارای ۴۰ هزار میلیارد تومان زیان انباشته و پنج هزار میلیارد تومان زیان جاری بود؛ اما با بخشودگی ۲۰ هزار میلیارد تومانی از سوی بانک مرکزی و همچنین افزایش ۱۰ هزار میلیارد تومانی سرمایه، طرح احیا در دستور کار قرار گرفت و بدین ترتیب افق روشنی خواهد داشت.

وی با اشاره به کاهش سه هزار ۵۰۰ میلیارد تومانی بدهی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان با اجرای یک توافقنامه، اظهار کرد: در حوزه بهره‌وری هلدینگ پتروشیمی به دلیل اینکه حجم زیادی از سرمایه‌گذاری ها در حوزه متانول انجام شد، نیاز به باز طراحی و سرمایه‌گذاری های جدید بودیم.

رییس موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: سالها بود که بحث سهام داری معلمان مطرح می شد اما اجرایی نمی‌شد ولی اکنون با مصوبه هیات امنای صندوق در حال پیگیری هستیم.

وی با بیان اینکه در گذشته در حوزه نقدینگی شرایط خوبی نداشتیم و اغلب طول می‌کشید تا یک فرد به حق خود برسد، تاکید کرد در حال حاضر در کمترین زمان ممکن این اتفاق رخ می‌دهد.

نجف پور اظهار کرد: کسری نقدینگی ها جبران شده است و مطالبات سنواتی که شبکه بانکی با آن مواجه بود نیز تعیین تکلیف شده است و در یک فقره از این موارد شاهد سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کاهش بدهی ها بودیم.

به گفته او، براساس نظام انتصابات، ۳۵۰ نفر مورد بررسی قرار گرفتند و امروز ۱۵۰ نفر از این افراد مشغول به کار هستند.

وی با بیان اینکه به منظور اصلاح پرتفوی صندوق، هلدینگ صنعتی و معدنی مورد بررسی قرار گرفت، افزود: امروز در حال جانمایی بخش‌های مختلف هستیم و بخش معدنی به زودی متحول خواهد شد.

نجف پور اظهار کرد: برای اولین بار مجموعه اپلیکیشن های موجود را بررسی کردیم تا معلمین از یک بستر ورود کنند و همه خدمات را بتوانند مانند بیمه، بانک و لیزینگ را از این نرم افزار دریافت کنند.

کدخبر: 875554
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟