جهانگیر در این نمایشگاه ضمن بازدید از غرفه‌ها درباره ورود جهان به دنیای جدید دیجیتال گفت: آنچه مسلم است دنیای آینده متعلق به نسل و دانش نو  است و هر کسی که با تاخیر در این دنیا وارد شود، مطمئنا با تهدیداتی مواجه می‌شود و فرصت‌های زیادی را از دست خواهد داد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع از جرم قوه قضاییه ادامه داد: ما باید  خودمان را برای ورود به دنیای جدید دیجیتال آماده کنیم و در بحث قوانین و مقررات و همچنین تعریف حریم خصوصی، باید کارهای جدید و به روزی را انجام دهیم.

جهانگیر در ادامه به نقش پیش‌بینی و پیشگیری در این عرصه اشاره کرد و گفت: در دنیایی زندگی می‌کنیم که اگر فرصتی ایجاد می‌شود و عرصه‌هایی به‌ وجود می‌آید که مردم علاقمند به حضور در آن هستند و دانش‌های نوین پا به عرصه می‌گذارند ما به‌عنوان یک دستگاه دیدبان و آینده‌نگر باید به این عرصه‌ها ورود کنیم. 

وی افزود: اگر شرایطی برای مردم ایجاد شود به موازات ممکن است خطراتی برای آن‌ها نیز ایجاد شود و در هر عرصه‌ای لازم است از جنبه حقوقی و قضائی پیش‌بینی‌های لازم برای پیشگیری از تخلفات و آسیب‌ها و جرائم احتمالی رصد و پیش‌بینی صورت گیرد.
متاراد در دو بخش نمایشگاه و کنفرانس بین المللی نقطه شروع جریان سازی و گفتمان سازی در حوزه های مرتبط با اقتصاد دیجیتال، بلاکچین ، متاورس ، رمز ارزش و رمز ارزهاست.
در این رویداد بین المللی همه فعالین کسب و کارهای مرتبط با موضوع متاراد، ضمن آشنایی با توانمندیها و دستاوردهای بومی و داخلی، از آخرین تحولات حوزه های مربوطه آگاه می شوند.
نزدیک تر کردن بخش سیاستگذار، حاکمیتی و اجرایی کشور با بخش خصوصی و فعال در زیست بوم کار آفرینی و فناوری کشور از اهداف اصلی متاراد است.

کدخبر: 785064
آیا این خبر مفید بود؟