سلامت روان شهروندان، اولویت شورای شهر در پساکروناست

به گزارش رکنا، سید احمد علوی، عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در دوران پسا کرونا باید برای رفع آسیب هایی که کرونا و محدودیت های ایجاد شده به روح و روان مردم وارد کرد، تلاش کنیم.

برای سلامت جسم و روان شهروندان برنامه ریزی می کنیم

او اظهار کرد: امسال بعد بیش از 2 سال  که با ویروس کرونا و محدودیت های وضع شده مواجه بودیم، با کمتر شدن محدودیت ها و فروکش کردن نسبی کرونا یک مقدار مباحث روانی و اجتماعی و آسیب هایی که در این ایام به جامعه وارد شده، خود را نشان می دهد.

وی شهر و شهروندان را دارای دو وجه جسمی و روحی دانست و افزود: در مورد شهروندان سعی شده در هفته سلامت با همکاران خوبمان در وزارت بهداشت و مجموعه‌های دیگر همکاری کنیم و برای هر 2 وجه ذکر شده برنامه ریزی انجام شود.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای ششم شهر تهران یادآور شد: برای جسم که مدت‌هاست کادر درمان در بیمارستان ها زحمت می‌کشند و برای وجه روحی شهروندان نیز که آسیب‌هایی دیده بودند، باید برنامه‌هایی داشته باشیم.

وی گفت: این هفته‌ها و نامگذاری‌ها برای نشان دادن اهمیت موضوع است و این برنامه ها برای کل سال طراحی شده و ما در مجموعه مدیریت شهری اعم از شورای شهر و شهرداری تهران از بدو ورود سعی کرده‌ایم که موضوع سلامت روانی و اجتماعی شهروندان به ویژه در دوران پسا کرونا را مد نظر داشته باشیم.

علوی بیان کرد: امسال در ایام عید نوروز که بعد از چند سال مقداری محدودیت‌ها کمتر شده بود، ۶ میلیون میهمان در شهر تهران از سراسر کشور داشته ایم و این نشان میداد شهروندان به اوقات فراغت سالم بعد از کرونا احتیاج دارند.

عضو شورای شهر تهران گفت: باید برنامه ریزی های بیشتری داشته باشیم و همانطور که در دوران کرونا برنامه ریزی هایی برای شهر داشتیم، انتظار داریم مجموعه‌ها در زمینه سلامت اقدامات مناسبی انجام دهند.

آیا این خبر مفید بود؟