رتبه بندی معلمان از کمیته تدوین آیین نامه‌های مجلس به هیئت دولت ارجاع داده شد

به گزارش رکنا، مهدی اسماعیلی، رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی، در این راستا گفت: رتبه بندی معلمان حقیقتا گام مهمی برای ارتقای نظام آموزشی در کشور است و  مجلس یازدهم بعد از سال‌ها انتظار  با عزم جدی به موضوع ورود پیدا کرد و انتظار داریم امروز که مجلس کار خود را تمام کرد، دولت نیز این موضوع را در اولویت خود قرار داده و سریعا اجرایی کند.

رتبه بندی؛ پیشانی خدمت مجلس انقلابی به فرهنگیان

تصویب قانون رتبه بندی معلمان در راستای عمل به وعده‌های بر زمین مانده از آغاز به کار مجلس یازدهم در دستور کار این مجلس قرار گرفت تا آن‌جا که محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی از این قانون به عنوان «پیشانی خدمت مجلس انقلابی به فرهنگیان» یاد کرده و از دولت خواسته است با تسریع در تصویب مراحل نهایی، اجرایی شدن قانون رتبه بندی معلمان را هر چه سریع تر و در همین روزهای پیش رو به انجام رسانده و به مطالبات معلمان جامه عمل بپوشانند.

دولت مصمم بر اجرای قانون رتبه بندی معلمان

پیش از این از سوی ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، اعلام شده بود که دولت مصمم است همه ابعاد قانون رتبه‌بندی معلمان را در راستای ارتقاء شأن و منزلت فرهنگیان مورد توجه قرار دهد و به این وسیله در راستای ارتقای کیفیت آموزش در کشور گام بردارد.

دولت وعده اجرای سند تحول آموزش و پرورش به عنوان یکی از اسناد بالادستی را نیز به فرهنگیان وعده داده است. هم‌چنین پیگیری وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان به مسئولان مربوطه از سوی رییس جمهور دستور داده شده است.

لزوم نظام بخشی سامانه‌های متعدد و پراکنده در حوزه تعلیم و تربیت از سوی وزیر آموزش و پرورش نیز از دیگر دستورات رییس‌جمهور برای رفع دغدغه های فرهنگیان بوده است.

ضرورت نقش‌آفرینی شورای عالی آموزش و پرورش، در جایگاه اتاق فکر ایجاد تحول آموزشی در کشور با حضور نیروهای تحول‌خواه، نگاه نو و خلاقانه نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

استفاده از نیروهای با کفایت و متعهد در نقاط مختلف کشور، عدالت در جذب نیرو، عدالت در بکارگیری، عدالت در ارتقاء و عدالت در پرداخت حقوق همزمان، هم از دیگر دستورات رییس‌جمهور در ارتباط با فرهنگیان بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟