پرداخت مانده مطالبات مشمولان ماده ۳۸ قانون جامع ایثارگران تاپایان سال

به گزارش رکنا، طاهر موهبتی در خصوص آخرین وضعیت مانده مطالبات جانبازان مشمول ماده ۳۸ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران گفت: مانده مطالبات ماده ۳۸ مبلغی معادل ۶۵۰ میلیارد تومان است که با توجه به تأکید جناب آقای دکتر قاضی‌زاده هاشمی معاون محترم رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکنون جلسات متعددی به‌منظور تأمین اعتبار پرداخت این مانده مطالبات با مدیران ارشد سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شده است.

وی ادامه داد: در پی برگزاری این جلسات و رایزنی‌های انجام شده در نهایت در جلسه روز گذشته که با حضور امیری فراهانی رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی و سردار شریفی رئیس اداره ایثارگران ستاد کل نیرو‌های مسلح برگزار شد، با قول مساعد جناب آقای دکتر ممبینی معاون کل سازمان برنامه و بودجه مقرر شد ان‌شاءالله مبلغ باقی‌مانده این مطالبات تا پایان سال ۱۴۰۰ پرداخت شود.

پیش از این معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران گفته بود: در زمینه معوقات و بخش‌های مغفول مانده در خدمات که به دلیل مشکلات اعتباری و بودجه‌ای ایجاد شده می‌توان به معوقات مربوط به پرداخت‌های ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به جانبازان اشاره کرد. این موارد مربوط به کف قانون و کمترین کاری است که باید در قبال این فداکاری جانبازان معزز انجام شود. خدمات رسانی به قهرمانان جنگ، نماد‌های ملی و دفاع از کشور در تمام دنیا و کشور‌هایی که از نظر دین و اعتقاد با کشور ما متفاوت هستند نیز مرسوم و توقع این است که در کشور ما با وجود تمام مسائل و تأکیدات شرعی و اخلاقی این مسائل با بهترین شکل انجام شود./ باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این خبر مفید بود؟