منطقه ۱۹ پایلوت طرح اسکان اضطراری تهران می‌شود

به گزارش رکنا، مهدی هدایت شهردار منطقه 19 در حاشیه این نشست موقعیت جغرافیایی و وجود بخش قابل توجهی از بافت های فرسوده در این منطقه را علت اصلی  برگزاری نشست تخصصی روز ایمنی و بلایای طبیعی دانست و درخصوص ایجاد اسکان های اضطراری شهر تهران در این منطقه با توجه به ظرفیت های خوب آن اعلام آمادگی کرد.

او یکی از موضوعات مهم و مورد توجه در این منطقه را وجود بافت های فرسوده و ریزدانه دانست که می تواند باعث آسیب های جدی در مواقع بحرانی شود. در همین راستا نیز بحث احیا و بازآفرینی بافت های فرسوده با ترغیب ساکنین محلات دارای بافت فرسوده با استفاده از تسهیلات های لازم از جمله مشوق های اختصاصی شهرداری تهران در لایحه بودجه و تسهیلات ویژه دولت، در اولویت و اهمیت اقدامات اجرایی در راستای کاهش آسیب های جانی و مالی ناشی از مخاطرات طبیعی  قرار  دارد.

طرح احداث بیمارستان در منطقه ۱۹ از دیگر موضوعات مطرح شده توسط شهردار منطقه بود که در این خصوص بیان کرد: با توجه به اینکه این منطقه فاقد بیمارستان هست، با نظر موافق شهردار تهران در مرحله واگذاری زمین به دانشگاه علوم پزشکی هستیم و امیدواریم وزارت بهداشت و دانشگاه نیز با سرعت این بیمارستان را به منظور ارائه خدمات در مواقع بحرانی و عادی به شهروندان  احداث کنند.

وی در پایان یادآور شد: منطقه ۱۹ یکی از مکان‌های پایلوت طرح اسکان اضطراری شهر تهران خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟