نقطه بحرانی آبگرفتگی در سطح تهران نداریم

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، باران چند روز اخیر در تهران باعث 700 مورد آب گرفتگی در سطح شهر شده و فضای مجازی پر از فیلم هایی است که از جوی ها، آب به خیابان سرازیر شده است. این درحالی است که اصغر عطایی مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران اظهار کرد که از لحظه شروع بارش‌ها در سه روز اخیر عوامل خدمات شهری که تعداد آن به ۱۰ هزار نفر می‌رسد همراه با هزار نفر عوامل اجرایی در سطح شهر به صورت شبانه روزی و با تمام امکانات و تجهیزات مشغول فعالیت هستند و هیچگونه رودخانه، کانال و مسیل اصلی دچار آبگرفتگی و انسداد نشده است.

مهدی بابایی عضو کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران درباره این مسئله که شاهد این موضوع هستیم که بارندگی های اخیر باعث آبگرفتگی معابر و سرازیر شدن جوی های شهر شده است گفت: این موضوع را قبول ندارم. اگرچه هر سال پاییز بارندگی دغدغه هایی را ایجاد میکرد اما امسال با وجود بارندگی شدید در سطح شهر، خداروشکر موارد بحرانی نداشتیم. البته آبگرفتگی نقطه ای وجود داشته است که همیشه وجود داشته است و رفع می شود.

او ادامه داد: ما نقطه بحرانی آبگرفتگی در سطح شهر نیز نداریم و هم اکنون بر اساس رصدهای انجام شده پیام های 137 در چند روز اخیر این موضوع صادق است که هیچ گونه آبگرفتگی شدیدی در سطح شهر وجود نداشته است.

بابایی خاطرنشان کرد: عوامل شهرداری در این چند روز بارندگی پای کار بودند اما در این میان مردم نیز باید مساعدت کنند و زباله های خود را به جوی ها و کانال ها نریزند تا خدمات به نحو بهتری انجام شود.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه ما توصیه های لازم را به معاونت خدمات شهری شهرداری تهران کرده ایم تاکید کرد: ما قبل از بارندگی های اخیر نیز در جلسات متعدد با خدمات شهری، روی لایروبی کانال ها و رودخانه ها کار کردیم و خداروشکر در این چند روز نیز حتی یک مورد گرفتگی هم نداشتیم.

او ادامه داد: نمره شهرداری تهران در تاکنون مورد قبول بوده است و اگر به شهرهای اطراف تهران مانند پردیس، کرج ... توجه کنید، این موضوع صادق است که شرایط تهران از نظر آبگرفتگی بسیار بهتر از آنها بوده است.

بابایی در پایان درباره رصدهای 137 گفت: مردم اگر مورد آبگرفتگی را در محل زندگی خود مشاهده کرده اند که همیشه آبگرفتگی در آن وجود دارد و مشکل عمرانی شاید باعث آن باشد حتما به 137 اعلام کنند تا مشکل آنها به صورت اساسی حل شود.

آیا این خبر مفید بود؟