ارتقاء آگاهی و افزایش فرهنگ عمومی بهترین راه پیشگیری از اعتیاد

سرهنگ "عبدالوهاب حسنوند" گفت: مافیای موادمخدر به خاطر سود سرشاری که از تهیه و توزیع موادمخدر در جهان به دست می آورد هزینه های زیادی را در جهت اشاعه و ترویج باورهای غلط در خصوص مصرف موادمخدر در بین مردم صرف می کند.

به گزارش رکنا، وی اضافه کرد: از طرف دیگر افراد سودجو و خود فروخته نیز تلاش می‌کنند تا جامعه را به سمت نا امنی سوق داده و به اصطلاح از آب گل‌آلود ماهی بگیرند؛ اما دغدغه‌ی پلیس، سلامت جامعه و خانواده ها است و در راه برقراری نظم و امنیت پایدار از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت  با بیان اینکه پیشگیری اجتماعی در عصر معاصر بر پیشگیری انتظامی مقدم بوده و این مهم بدون برنامه ریزی منظم و دوری از موازی کاری امکان پذیر نیست،خاطرنشان کرد: در این راستا وظیفه پلیس مبارزه با موادمخدر این است که در کنار مبارزه بی امان با سوداگران مرگ که در راه جلوگیری از تهیه و توزیع موادمخدر انجام می دهد،برنامه هایی در خصوص کاهش تقاضای موادمخدر از سوی مردم  را به اجرا درآورد.

این مقام انتظامی  خاطرنشان کرد: آموزش های مناسب از طریق خانواده ، مدرسه ، محیط اجتماعی و رسانه های گروهی و جمعی باعث ارتقاء آگاهی ، و افزایش فرهنگ عموی شده و در امر پیشگیری از آسیب ها به ویژه آسیب اعتیاد نفش اساسی دارد .

وی افزود: بهترین و کارآمد ترین و مقرون به صرفه ترین راه کاهش تقاضای موادمخدر برگزاری کلاس ها و کارگاه های پیشگیری از اعتیاد و شناخت عوارض سوء مصرف موادمخدر برای آحاد مردم به خصوص نوجوانان و جوانان است.

سرهنگ حسنوند خاطرنشان کرد: اقدامات فرهنگی در بحث مبارزه با موادمخدر بسیار ضروری بوده و با اقدامات فرهنگی می توان زمینه های بروز اعتیاد را در جامعه از بین برد و در این راستا باید تلاش بیشتری شود.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ تصریح کرد: باید از راه آموزش، آگاه سازی و اقدامات فرهنگی، سطح اطلاعات و آگاهی مردم را در خصوص عوارض سوء مصرف موادمخدر ارتقاء داد.

آیا این خبر مفید بود؟