خبر خوش / نوبت دهی هوشمندبرای واکسیناسیون 70 ساله ها در این استان

به گزارش رکنا،شهرام حبیب‌زاده ۸ خرداد در جلسه هماهنگی تزریق واکسیناسیون در شهر اردبیل اظهار کرد: ما با اولویت تزریق واکسن را برای گروه‌های سنی پرخطر و بالای ۸۰ سال انجام دادیم و هم اکنون نیز گروه سنی ۷۰ تا ۸۰ سال در اولویت واکسیناسیون قرار دارند.

وی تصریح کرد: برای کاهش خطرات ناشی از حضور نابهنگام گروه‌های سنی سالخورده در مراکز بهداشتی، تصمیم گرفتیم تا در قالب سامانه سلامت نوبت‌دهی هوشمند را با هدف تزریق به موقع واکسن برای گروه‌های سنی سالخورده و پرخطر شاهد باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت:‌ از طریق این سامانه به صورت هوشمند زمان مراجعه افراد از طریق تلفن همراه به اطلاع خود آنها و خانواده‌هایشان می‌رسد تا بدون تأخیر و تعلل بتوانند در موعد مقرر تزریق واکسن را انجام دهند.

حبیب‌زاده افزود: سالخوردگانی که از تزریق واکسن در مرحله قبلی جا مانده‌اند، می‌توانند در نوبت‌دهی جدید به صورت هوشمند مشارکت کرده و تزریق واکسن خود را به انجام برسانند.

آغاز نوبت دهی هوشمند برای واکسیناسیون 70 ساله ها

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: امیدواریم تا پایان خردادماه برای گروه‌های سنی ۵۰ به بالا به صورت کامل و صد درصد عملیات واکسیناسیون به انجام رسیده و مشکلات و نارسایی‌های احتمالی رفع شود.

حبیب‌زاده اضافه کرد: با ورود واکسن داخلی از اوایل تابستان برای گروه‌های سنی دیگر نیز واکسیناسیون عمومی انجام خواهد شد که تلاش می‌کنیم از ظرفیت سالن‌های بزرگ ورزشی و مجموعه‌ سوله‌های دستگاه‌های اجرایی با هدف واکسیناسیون عمومی استفاده کنیم.

وی در مورد برنامه کشوری برای واکسیناسیون معلمان و دانش‌آموزان تا آغاز سال تحصیلی نیز بیان کرد: با تصمیم وزارت بهداشت این گروه‌های شغلی نیز در اولویت قرار خواهند گرفت و امیدواریم شرایط مناسبی را تا آغاز سال تحصیلی آینده در سطح استان شاهد باشیم.

حبیب‌زاده به فروکش کردن بیماری کرونا در موج چهارم اشاره کرد و ادامه داد: نباید از شروع موج جدید این بیماری غفلت کنیم چرا که همچنان بیمارستان‌های استان شرایط سختی را سپری می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: شهرهای اردبیل، پارس‌آباد، مشگین‌شهر، خلخال و گرمی رنگ نارنجی دارند و مابقی شهرها نیز رنگ زرد به خود گرفتند و باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شرایطی را فراهم کنیم تا خطر کرونا در سطح استان به حداقل برسد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟