کرونا جان ۳۱۰ ایرانی دیگر را گرفت / بیش از 150 هزار دز واکسن کرونا در 24 ساعت گذشته تزریق شد

دکتر سیماسادات لاری - سخنگوی وزارت بهداشت آخرین وضعیت کرونایی های ایران را به این شرح توضیح داد : تا کنون دو میلیون و ۱۶۳ هزار و ۶۴۱ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۴۰۷ هزار و ۵۱۹ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به دو میلیون و ۵۷۱ هزار و ۱۶۰ دُز رسید. از دیروز تا امروز ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۹۳۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۱۰۲ نفر از آنها بستری شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام این خبر که  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۷۷۹ هزار و ۴۱۵ نفر رسید افزود:  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۱۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۷ هزار و ۵۳۲ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون دو میلیون ۲۵۸ هزار و ۴۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

دکتر لاری تاکید داشت :پنج هزار و ۱۷۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۱۸ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۳۹۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 در حال حاضر ۳ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۶۲ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۸۳ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا ، در 24 ساعت گذشته 150 هزار و 177 دوز جدید واکسن کرونا به ایرانیان تزریق شده و آمار کامل واکسیناسیون به 2 میلیون و 571 هزار و 160 دوز رسیده است.

براساس آمار رسمی وزارت بهداشت تا کنون 2 میلیون و 163 هزار و 641 نفر معادل 2.5 درصد از ایرانیان حداقل یک دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده اند. این آمار نشان می دهد که حدود 97.5 درصد از مردم کشور با وجود گذشت بیش از سه ماه از آغاز واکسیناسیون عمومی در ایران، هنوز حتی یک دوز واکسن کرونا دریافت نکرده اند. همچنین تا کنون به 407 هزار و 519 نفر معادل کمتر از 0.5 درصد مردم کشور، هر دو دوز واکسن کرونا تزریق شده است.

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟