بازگشایی راه سیل گرفته 24 روستا در خراسان شمالی

وقوع سیل در خراسان شمالی موجب بسته شدن راه 24 روستا شد که خوشبختانه امروز همگی آن ها بازگشایی شدند.

به گزارش رکنا، جعفر شهامت اظهار داشت: تلاش راهداران برای بازگشایی محورهای روستایی ادامه دارد و با گزارش دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها و یا بخشداران، برای رفع مشکل تردد در این مسیر ها اقدام می شود.

وی افزود: تاکنون در شهرستان بجنورد با تلاش راهداران، ۶ محور روستایی بازگشایی شده است و راهداران نسبت به پاکسازی آبنمای کلاته یاور، سریوان و سرچشمه اقدام کرده و هشت کیلومتر راه نیز رسوب برداری شده است.

شهامت با اشاره به اینکه در شهرستان اسفراین سیل سبب بسته شدن روستای باغی شد و این مسیر هنوز بسته است گفت: تاکنون چهار محور روستایی در این شهرستان بازگشایی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: در شیروان یک محور روستایی، در شهرستان مانه و سملقان ۶ محور و در در جاجرم راه روستاها در چهار محور بازگشایی شده است.

وی خاطرنشان کرد: راه ارتباطی شهر شوقان و چهار روستا در شهرستان جاجرم هنوز بسته است و راهداران مشغول بازگشایی این محورها هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی افزود: تخریب پل ورودی شهر شوقان سبب بسته شدن این مسیر شده است و در این زمینه پل باکسی برای بازگشایی موقت محور به منطقه حمل شده است.

نبود پل در برخی محورهای روستایی خراسان شمالی سبب شده تا این مسیرها در بارندگی و سیل، بسته شود.

طول راه های روستایی استان ۸۶۳ هزار نفری چهار هزار و ۶۵۲ کیلومتر است. ۴۴ درصد جمعیت این استان در روستاها سکونت دارند./ایرنا  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟