کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های اجتماعی برای مربیان مهدهای کودک

به گزارش رکنا، جعفر داراب خانی معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز  ضمن تشریح ضرورت اجرای این کارگاه ها گفت: براساس پژوهش های انجام شده، ریشه اغلب مشکلات اجتماعی، شخصی و رفتاری انسان، در ضعف یادگیری مهارتهای پایه اجتماعی است و مهمترین دوران یادگیری غیرمستقیم این مفاهیم، سنین 2 تا 7 سالگی به خصوص طلایی ترین دوران رشد، یعنی بین 3 تا 5 سالگی است.

این مقام قضایی افزود: به همین خاطر انجام برنامه «ارتقای دانش، نگرش و مهارت والدین و مربیان به منظور رشد و تربیت صحیح نسل آینده ساز جامعه با رویکرد پیشگیری از ابتلا به آسیب اجتماعی » در دستور کار این معاونت قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در این کارگاه ها که به صورت مجازی برگزار می گردد، قانون حمایت از کودکان، مدیریت هیجانات و مهارت های اجتماعی پایه، بازی های هدفمند، مهارت ارتباط مؤثر با کودکان، بررسی و تحلیل نیازهای کودکان و...، به مربیان آموزش داده می شود.

دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز گفت: در این دوره ها که در زمستان سال 99 برگزار شد و در سال جاری نیز استمرار دارد، 250 مربی در 18 کارگاه (بیش از  1200 نفر ساعت) آموزش دیدند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟