امروز؛ هوای تهران سالم است

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ امروز روی شاخص ۵۸ در شرایط سالم بوده است.

به گزارش رکنا، در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۳۸، ازن با شاخص ۵۶، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۴۹ و منواکسید کربن با شاخص ۱۹ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۳۰، شهرداری منطقه ۴ با شاخص ۳۱ و پونک منطقه ۵ با شاخص ۳۶ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق پاک بودند.

ایستگاه شهرداری منطقه ۲۲ در وضعیت سالم

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲۲ با شاخص ۸۷، پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۷۸ و میدان امام خمینی (ره) منطقه ۱۲ با شاخص ۷۵ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال تا کنون، ۱۴ روز، هوای پاک، ۳۰ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و چهار روز هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران به ثبت رسیده است. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟