دولت با جدیت برای تامین واکسن کرونا گام بردارد

واکسن کرونا نیاز جدی همه کشورهای دنیاست.

به گزارش رکنا، محمد حسن آصفری درباره راهکارهای موجود برای کنترل موج چهارم کرونا، بیان کرد: بنظر می رسد بخش اعظمی از مردم تا جایی که ممکن است رعایت پروتکل های بهداشتی را دنبال می کنند و به استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی توجه دارند. اکنون وظیفه دولت است که تمام قد برای کنترل شیوع گسترده این بیماری در سطح کشور ورود کند و در مسیر تامین واکسن مورد نیاز کشور با جدیت گام بردارد.

نماینده مردم اراک در مجلس در ادامه با بیان اینکه امروز شاهد تعطیلی بازارها، مراکز خرید و بسیاری از مشاغل هستیم، گفت: بخش اعظمی از مردم که دارای مشاغل آزاد هستند با محدودیت ها دچار زیان شده اند و سفره آن ها کوچک شده است. لازم است اعتباری برای حمایت از این قشر در نظر گرفته شده و یک سری سیاست های حمایتی اتخاذ شود. اگر دولت با مردم همکاری متقابل داشته باشند بخش اعظمی از مشکلات در کنترل این موج کنار خواهد رفت.

آصفری در پایان تاکید کرد: در بحث دورکاری کارمندان نیز در اداراتی که مردم برای کارهای ضروری نیاز هست که مراجعات روزانه داشته باشند لازم است که بخشی از نیروها روزانه به صورت شیفتی حضور یابند تا کارهای ضروری مردم انجام شود. اما در بخش هایی که مراجعه مردمی نداریم و می توان کارها را از منزل انجام داد، مدیران باید ترتیبی اتخاذ کنند تا با استفاده از ظرفیت دورکاری ترددها در سطح شهر کاهش یابد./ایسنا  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟