فرانشیز بیماران کرونایی به ۱۰ درصد کاهش یافت

به گزارش رکنا، ایرج حریرچی عصر امروز در حاشیه جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین در جمع خبرنگاران رسانه های برخط و جراید استان اظهار داشت: با تصمیم دیروزی که در وزارت بهداشت گرفتیم، فرانشیر یا خودپرداخت بیماران کرونایی از ۳۰ به ۱۰ درصد کاهش یافت.

وی با اشاره به اجرای طرح مراقبت در منزل اضافه کرد: در قالب اجرای این طرح از این پس داروهای کمکی درمان بیماری کووید با پوشش بیمه ای و در منزل در اختیار بیماران کرونایی قرار خواهد گرفت و دیگر نیازی به بستری شدن آنها در بیمارستان و تحمل مخاطرات نیست.

حریرچی کم هزینه ترین و مؤثرترین راه برای خاموش کردن آتش پاندمی کرونایی را قرنطینه سازی افراد مبتلا دانست و ادامه داد: متاسفانه در استان قزوین میزان ابتلا و بستری بیمارهای کرونایی بالاتر از متوسط و معدل کشوری است و به همین خاطر قرنطینه کردن افراد مبتلا به ویژه ناقلان بی علامت و کم علامت باید در دستور کار ستاد کرونای قزوین قرار بگیرد.

وی اجرای درست و دقیق طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها و ممنوعیت های کرونایی را تنها راهکار واقعی مبارزه با کرونا بیان کرد و یادآور شد: برای کنترل پیک چهارم اپیدمی کرونا باید تردد اجتماعی را به کمترین حد ممکن برسانیم و فاصله اجتماعی را به بیشترین حد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟