ممنوعیت اسکان مسافران نوروزی در مدارس

کرونا در ایام نوروز ممکن است بدلیل مسافرت ها و دید و بازدیدهای افراد وضعیت شکننده ای پیدا کند.

به گزارش رکنا، علیرضا رئیسی، در نامه ای به مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش بر کنترل و اجرای صحیح پروتکل های بهداشتی در مهمانسراهای وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد.

معاون وزیر بهداشت در این نامه نوشت: به رغم اینکه سیاست کلی بر عدم تشویق به سفر و تاکید بر عدم انجام مسافرت ها است. با توجه به تعطیلات نوروزی و سال جدید افزایش مسافرت ها و ترددهای بین شهری محتمل است. از طرفی با توجه به وضعیت بسیار حساس و ناپایدار اغلب استانها از نظر شیوع بیماری کووید۱۹ و نگرانی از نزدیک بودن موج چهارم شیوع کرونا به دلیل جابجایی های گسترده احتمالی در سطح کشور رعایت دقیق و کامل پروتکل های بهداشتی بیش از پیش ضروری است.

رئیسی خطاب به معاون وزیر آموزش و پرورش نوشت: خواهشمند است دستور فرمایید اصول بهداشتی در راستای صیانت از سلامت هموطنان در رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی بویژه در موارد مرتبط با کارکنان آموزش و پرورش، مورد توجه قرار گیرد. نظارت بر حسن اجرای صحیح پروتکل های بهداشتی در زیر مجموعه وزارت آموزش و پرورش و ادارات تابعه به عهده وزارت و آموزش و پرورش است.

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: اسکان خانواده های فرهنگیان و سایر هموطنان در مدارس کل کشور ممنوع است، رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا در شهرها بر اساس رنگ بندی در خصوص استفاده از مهمانسراها و رستوران ها الزامی است، در صورت مجاز بودن اسکان، در مهمانسراها و خانه های معلم با ۵۰ درصد ظرفیت و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی مطابق با دستورالعمل وزارت بهداشت در مبارزه با کووید 19 ، فاصله گذاری اجتماعی و رعایت الزامات سلامت محیط و کار در مراکز اقامتی اعم از هتل متل مهمانپذیر و مهمانسرا ضروری است.

رئیسی افزود: توصیه می شود عرضه غذا در اتاق ها انجام شود و در صورت عدم امکان، عرضه غذا در رستورانها به صورت سلف سرویس ممنوع است. وضعیت میز و صندلی ها نیز به گونه ای باشد که فاصله صندلی ها یک و نیم تا دو متر و فاصله میزها از هم سه متر باشد. همچنین زمان سرو غذا در هر وعده طولانی تر در نظر گرفته شود تا از ازدحام افراد در رستوران جلوگیری شود همچنین پنجره ها در رستوران باز باشد تا تهویه به درستی صورت پذیرد استفاده از ماسک در راهروها، لابی و محوطه های عمومی مراکز اقامتی برای همه مشتریان و کارکنان ضروری است.

بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، هم اکنون ۱۲ شهرستان از نظر خطرپذیری کرونا در وضعیت قرمز و ۳۹ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوع است.

گفتنی است بر اساس اعلام وزارت بهداشت تاکنون یک میلیون و ۸۰۱ هزار و ۶۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۱ هزار و ۷۹۷ نفر رسیده است.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟