فرش های نفیس در مترو

به گزارش رکنا، فاز نخست بهره‌برداری از موزه فرش ایران در متروی تهران به مرحله اجرا رسید. اولین مرحله موزه فرش متروی تهران از امروز چهارشنبه ۲۷ اسفندماه ۹۹ با حضور دکتر محمد جواد حق‌شناس عضو و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، سید مجتبی تقوی‌نژاد معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و نماینده اتحادیه فروشندگان فرش دستباف با رونمایی از دو تخته فرش نفیس در ایستگاه متروی خیام به بهره برداری رسید.

در این برنامه بازدیدکنندگان در جریان روند اجرای مراحل ساخت و آماده سازی موزه فرش در این ایستگاه قرار گرفتند و نسبت به جانمایی بخش‌های دیگر ایستگاه جهت اجرای مراحل بعدی موزه فرش به تبادل نظر پرداختند.

گفتنی است این کار با هدف پاسداشت هنر اصیل فرش‌بافی و در راستای حمایت از هنرمندان این عرصه، طی امضای تفاهم نامه‌ای مابین شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، شهرداری منطقه ۱۲ و اتحادیه فروشندگان فرش دستباف انجام شد و مقرر گردید گذرگاه‌ فرهنگی ایستگاه متروی خیام به نخستین موزه فرش دستباف جهت بازدید شهروندان و مسافران مترو تبدیل شود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟