آمار کرونایی های جهان از 120 میلیون نفر فراتر رفت

کرونا در جهان بیش از 120 نفر را به خود درگیر کرده است.

به گزارش رکنا، مرکز وب سایت آماری ورد متر (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به همه گیری کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد اعلام کرد، شمار مرگ و میر جهانی کرونا به ۲ میلیون و ۶۵۸ هزار و ۲۰۳ نفر رسیده است.

براساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته در آمریکا که دارای بیشترین آمار بیماران کرونایی است، ۶۷ هزار و ۸۵۷ نفر به کووید ۱۹مبتلا شده و یک هزار و ۵۱۷ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در آمریکا به ۳۰ میلیون و ۳۵ هزار و ۲۲۵ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۵۴۶ هزار و ۴۲۶ نفر رسیده است.

همچنین شمار بهبود یافتگان کووید 19 در آمریکا ۲۲ میلیون و ۹۳ هزار نفر گزارش شده است.

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورد متر، پس از آمریکا، برزیل، هند، روسیه، انگلیس و فرانسه به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماری کرونا در جهان هستند.

افزایش شمار مرگ و میر بیماران کرونایی در آمریکا در حالی روند صعودی دارد که دولت بایدن در تلاش است تا سوء مدیریت به جای مانده از دوره رئیس جمهوری پیشین آمریکا در مقابله با ویروس کرونا در این کشور را کنترل کند، وضعیتی که اقتصاد آمریکا را با بحران مواجه ساخته است.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا که از زمان ورود به کارزار انتخابات ریاست جمهوری کنترل همه‌گیری مهار کرونا را اولویت اول خود معرفی کرده از نخستین دقایق بدست گرفتن سکان زمامداری، حدود ۲۵ فرمان اجرایی را امضا کرد که بیش از نیمی از آنها مربوط به کرونا است.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟