درخواست محسن هاشمی از دولت درباره هزینه‌های مترو

محسن هاشمی گفت: دیگر برای شهرداری امکان پذیر نیست که هزینه ساخت مترو را پوشش دهد و امیدواریم دولت نسبت به این موضوع اهمیت ویژه قائل شود.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت خطوط مترو در پایتخت اظهار کرد: شبکه مترو تهران بسیار مهم است و در نهایت با خطوط اقماری باید به ۴۵۰ کیلومتر و ۲۵۵ ایستگاه برسد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چه میزان از شبکه خطوط مترو تهران ارائه شده است بیان کرد: تاکنون تقریباً نصف این شبکه در تهران اجرایی شده است و حدود۲۳۰ کیلومتر ۷ خط اجرا شده و تعداد ایستگاه‌های تهران به ۱۳۰ ایستگاه مترو رسیده است.

هاشمی با بیان اینکه برای تکمیل شبکه مترو راه زیادی داریم گفت: انجام این کار بدون کمک دولت امکان‌پذیر نیست. حمل و نقل عمومی در کلانشهر‌ها مانند کالای اساسی است و اگر به کالا‌های اساسی، برای آنکه برای مردم ارزان‌تر تمام شوند ارز ۴۲۰۰ تومانی داده می‌شود، باید به حمل و نقل عمومی هم داده شود.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: به حمل و نقل عمومی در کلان‌شهر‌ها باید مانند کالا‌های اساسی نگاه کرد و در نتیجه دولت باید سعی کند تا کمک خود را به ساخت زیربنا‌های مترو در شهر تهران و کلانشهر‌های دیگر اضافه کند.

وی در پاسخ به این سوال که هزینه مترو چه میزان افزایش داشته است گفت: هزینه‌های مترو با توجه به تورم ۳۰۰ درصدی که در طول چهار سال گذشته داشته‌ایم بالا رفته و دیگر برای شهرداری امکان پذیر نیست تا هزینه ساخت مترو را پوشش دهد و امیدواریم دولت نسبت به این موضوع اهمیت ویژه قائل شود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟