پرداخت 10 هزار میلیارد تومان خدمات به دانش بنیان ها

دانش بنیان ها در دو سال گذشته 10 هزار میلیارد تومان خدمات دریافت کرده اند.

به گزارش رکنا، علی وحدت روز یکشنبه در مراسم رونمایی از برنامه «سرمایه‌گذاری جسورانه در ایده‌های نوآورانه» که به صورت آنلاین با حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناری اطلاعات برگزار شد، افزود: نزدیک ۲ سال و چند ماه است که از فعالیت دور دوم اعضای هیات مدره صدوق نوآوری و شکوفایی می گذرد. سعی شده در این مدت خدمات عمومی صندوق برای استفاده کننده ها تسهیل یابد.

وی بیان کرد: در ۲ سال گذشته بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان خدمات به شرکت های دانش بنیان بر اساس اجزایی که در کشور وجود داشته، اعم از بانک ها ارائه شده است.

وحدت تاکید کرد: یکی از کارهایی که نیاز کشور است و امروز وجود آن در توسعه سیستم نوآوری کم شده بحث سرمایه گذاری های خطر پذیر و هم سرمایه گذاری است. در این خصوص صندوق نزدیک ۵۰ طرح مصوب کرده و قراردادهای آن در حال انجام است و جریان خوبی در حال شکل گیری است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه بخش خصوصی بیشترین اختراع ها را دارد، سرمایه گذاری جسورانه بیشتر در این زمینه استفاده می شود.

وحدت گفت: شتاب دهنده ها در نزدیک کردن دانشگاه به صنعت می توانند اثر مطلوبی داشته باشند، برنامه ریزی شده که با کمک شتاب دهنده ها این کار صورت گیرد. امروز نیز در این رویداد هم سرمایه گذاری با شتاب دهنده ها شروع شد و صندوق نوآوری به عنوان دولت با اعتماد به بخش خصوصی پول خود را به عنوان محرک ارائه خواهد کرد.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی بیان کرد: دولت به دنبال سودآوری نیست، بلکه به عنوان تشویق شتاب دهنده ها و تسهیل در اجرای سرمایه گذاری جسورانه در زمینه طرح های نوآورانه و فناورانه در کشور عمل می کند.

وی با اشاره به اینکه در دنیا نقش خدمت وام دولت ها جدی تر است، افزود: در ایران قضیه به صورت اولا جذاب تر است و فرهنگ شریک گزینی کمتر مورد استقبال است. تورم حدود ۲۵ درصد و جهش‌های دو تا سه برابری قیمت ارز و کاهش ارزش ریال باعث می شود که در کشور فعالان عرصه فناوری و اقتصادی کمتر به شراکت رغبت نشان دهند.

در این مراسم چهار شتاب دهنده دانش بنیان هم آوا، پرتقال، پیشگام یزد، آبان تفاهم نامه در زمینه سرمایه گذاری جسورانه در ایده های نوآورانه با صندوق نوآوری و شکوفایی امضا کردند.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟