کرونا چند نفر را بیکار کرد؟

کرونا باعث بیکاری بسیاری از کسب و کار ها و صنوف در کشور شد.

به گزارش رکنا، مهدی شکوری، مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: تا کنون یک میلیون و 251هزار و 975نفربر اثر شیوع کرونا، مشمول بیمه بیکاری تشخیص داده شده‌اند که از این جمعیت، یک میلیون و 169هزار و 534نفر در حال دریافت بیمه بیکاری هستند.

وی گفت: اعتبار پیش‌بینی شده در مصوبه ستاد ملی کرونا برای حمایت از بیکاران در دوره پاندمی، کمی بیش از 3هزار میلیارد تومان بوده است که تاکنون هزار میلیارد و 286میلیون تومان از این اعتبار تخصیص یافته و هزار میلیارد و 750میلیون تومان باقی مانده است.

مدیر کل امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: سازمان از اسفند 98 تاکنون به دلایل مختلفی از جمله کاهش حق بیمه کارگران، امهال حق بیمه کارفرمایان و ... کاهش درآمد بسیاری داشته است. اگر تاخیر در شناسایی و وصول حق بیمه ناشی از توقف و تامین اقدامات مطالبات سازمان و مواردی چون کاهش درآمد ناشی از تعطیلی و رکود فعالیت‌های اقتصادی و به دنبال آن تعدیل و اخراج نیروی انسانی شاغل را هم که اضافه کنیم مبلغی بالغ بر 28هزار میلیارد و 669میلیون تومان کاهش منابع وصول داشته‌ایم.

شکوری در ادامه گفت: هیات وزیران مبلغ 32هزار میلیارد تومان سهام شرکت‌های دولتی بابت پرداخت بخشی از مطالبات به سازمان واگذار کرد که از آن میزان سی درصد اعتبار تخصیص یافته که معادل 9هزار و 600میلیارد تومان است. اما از آنجا که بار مالی اجرای طرح ماهانه نزدیک به 1400 میلیارد تومان است این مبلغ نهایتاً کفاف 7 ماه اجرا را خواهد داد.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟