450 هزار نفر در چهارمحال و بختیاری مشکل آب آشامیدنی دارند

امیرقلی جعفری بروجنی، رئیس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری گفت: 450 هزار نفر در چهارمحال و بختیاری با مشکل آب آشامیدنی مواجه اند.

به گزارش رکنا، امیرقلی جعفری بروجنی روز پنجشنبه در جلسه نهایی پیگیری و نظارت میدانی‌ رئیس مجلس شورای اسلامی در استان چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: در چهارمحال و بختیاری علیرغم‌‌ داشتن منابع آبی،‌ 95 درصد از دشت ها‌ توسط وزارت نیرو ممنوعه و ممنوعه بحرانی شده است.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در این استان 90 درصد از شرب و 95 درصد از صنعت و 70‌درصد از کشاورزی از منابع آب زیرزمینی تامین می‌شود که منجر ‌به تخلیه آبخوان‌ها شده است.

رئیس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری گفت: در‌حوزه صنعت استان، قطب‌های صنعتی استان از طریق تانکر، ‌آبرسانی ‌می‌شوند و در حوزه شرب نیز فاجعه آبرسانی ‌با تانکر ‌رخ داده است و شهری همچون فرادنبه در دوره ترسالی با 14 ساعت قطعی آب شرب ‌روبرو است.

جعفری با اشاره به اینکه 450 هزار نفر در استان‌ مشکل آب شرب دارند، افزود: منابع آبی در این استان بجای یک ‌ظرفیت به یک ‌تهدید تبدیل شده است که اهتمام ‌ویژه مسئولان ‌را می‌طلبد.

وی تاکید کرد: هر انتقال آبی باید تابع منطق و قانون باشد و حق‌آبه شرب،کشاورزی، صنعت و زیست محیطی استان مبدا لحاظ شود و مازاد آن منتقل شود.

رئیس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: مردم ‌متعهد و معتقد این استان نباید تاوان ‌بی‌کفایتی و قانون‌گریزی عده‌ای رو متحمل شوند. با توجه به خشک‌شدن دشت‌های استان، گازرسانی به مجتمع‌های گلخانه‌ای مورد‌ توجه قرار گیرد.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟