ارقام کاهشی کرونا نباید موجب سهل انگاری مردم در رعایت پروتکل‌ها شود

دکتر جمیل صادقی فر با بیان اینکه تنها زدن ماسک بدون رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با کرونا کافی نیست، افزود: زدن‌ماسک، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از شرکت در مراسمات عزا و جشن ها باید اولویت اصلی زندگی اجتماعی مردم سراسر استان برای مقابله با کرونا باشد.

به گزارش رکنا ، وی یادآور شد: پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی در واقع اصل و مبنای مقابله با کروناست و اگر این دستورالعمل ها  توسط مردم به خوبی اجرا شود به تناسب آن نیز طرح شهید سلیمانی نتایج بهتری را در بر خواهد داشت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام رعایت پروتکل‌ها و فاصله گذاری اجتماعی را مهمترین عامل در قطع زنجیره کرونا دانست و افزود: پرهیز از شرکت در مراسمات و گردهمایی ها، گردش کرونا را کمتر می کند و ما می توانیم در این شرایط به طور ویژه‌ای به گروه بیماران پرخطر، زمینه ای، مادران باردار و اطرافیان مبتلایان به کرونا توجه کنیم.

دکتر صادقی فر تاکید کرد: رعایت مجموعه پروتکل ها و استانداردهای بهداشتی تعریف شده وزارت بهداشت در بطن طرح شهید سلیمانی اشاره و تاکید شده است.

وی شاخص موفقیت هر شهرستان در طرح شهید سلیمانی را متغیر عنوان کرد و گفت: تعداد تیم های حمایتی، مراقبتی یا اتمام یک دوره غربالگری جمعیتی در یک شهرستان ملاک موفقیت قطعی یک منطقه در طرح شهید سلیمانی نیست.

صادقی فر با قدردانی از عملکرد همه فرمانداران شهرستان های استان، افزود: فرمانداران هر شهرستان در واقع فرماندهان قرارگاه عملیاتی طرح شهید سلیمانی هستند که تا به امروز عملکرد بسیار خوبی در پیشبرد این طرح برای مقابله با کرونا داشته اند.

وی اظهار داشت: تنها هدف کمرنگ کردن زنجیره انتقال این بیماری، کاهش بستری و فوتی کرونا در استان است.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر همه شهرستانهای استان ایلام در وضعیت زرد کرونا قرار دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟