نمی توان پایتخت ایران را با دست خالی اداره کرد

کرونا / به گزارش رکنا، رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت:‌شهرداری یکی از نهادهای موفق در مدیریت در شرایط اپیدمی بوده است که در حوزه خدمات مورد نیاز سلامت که در دوران اپیدمی بسیار حائز اهمیت است، (یعنی خدمات شهر، محیط زیست، پسماند و بهشت زهرا)، به بهترین نحو ارائه خدمت کرده است. اما فردای پسا کرونا را دریابیم. در پی پاندمی کووید-19 ، ازاسفند 98 تا کنون، و به خصوص در پی تعطیلی‌ها و اجرای محدودیتهای اجتناب ناپذیر، شرکت‌های خصوصی و کسب و کارهای کوچک زیان‌های بسیاری دیدند و بسیاری از کارگران فصلی شغل خود را از دست داده‌اند. تنها در تهران بیش از 22 هزار نفرجان خود را از دست دادند و اغلب خانواده‌های تهرانی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم، تحت تاثیر این همه‌گیری قرار دارند. توجه به شرایط خانواده‌هایی که عزیزان خود را از دست داده‌اند و برخی با مشکلات روحی و روانی و برخی علاوه بر فشارهای روانی، از نظر اقتصادی در معرض فقر و انواع آسیب‌های روانی قرار دارند که می‌تواند سال 1400 را حتی اگر پاندمی پایان یابد، به سالی مصیبت‌بار و با از هم گسیختگی خانواده‌ها تبدیل کند. گرچه دولت و نهادهای فرهنگی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند، به این مهم توجه ندارند و اصلا فکر نمی‌کنند که این 22 هزار خانواده داغدار و آن 52 هزار خانواده ایرانی که عزیزان و سرپرستانشان از دست رفته چه شرایطی دارند، اما شهرداری می‌تواند برای کاهش آلام شهروندان تلاش مضاعفی انجام دهد.

وی افزود: شهرداری می‌تواند تلاش کند تا دولت و مجلس بودجه کافی برای بهبود شرایط پساکرونا به شهرداری‌ها اختصاص دهند. شهرداری باید میزان ضرر و زیان شهروندان را محاسبه کرده و در مجمع نمایندگان تهران در زمان رسیدگی به بودجه 1400 طلب کند تا شهرداری پایتخت را که آبرو و پیشانی کشور است را دریابند و بودجه کافی برای مدیریت بحران شهرداری تهران،‌ و کاهش عوارض اپیدمی کاهش عوارض اپیدمی در 1400 اختصاص دهند.

ناهید خداکرمی با بیان این که وقتی ما به دنیا نگاه می‌کنیم، می‌بینیم بیشترین بودجه مربوط به پاندمی را به شهرداری‌ها اختصاص داده‌اند، تاکید کرد: این بودجه‌ها در حد 22 میلیارد و حتی بالاتر است. بنابراین نمی‌شود با دست خالی، پایتختی را که آبروی کشور است اداره کرد. من خواهش می‌کنم نهادهایی که بودجه‌های فرهنگی از دولت می‌گیرند، به شهرداری اختصاص دهند، تا ما بتوانیم از بحران 1400 جلوگیری کنیم تا خانواده‌های تهرانی بیش از این آسیب نبینند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟