خانه پدری جلال آل احمد پاتوق معتادان متجاهر است

به گزارش رکنا ، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان دویست و پنجاه و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران طی تذکری گفت: مدتی است خانه پدری جلال آل احمد خوابگاه معتادان متجاهر شده است و تذکری در این خصوص به وزیر میراث فرهنگی و گردشگری ارائه می دهم.

او افزود: حفظ میراث فرهنگی از جمله وظایف مهم مدیران ملی و محلی است که متعلق به نسل حاضر و آینده است.

فراهانی تاکید کرد: فرزندان ما به درستی انتظار دارند تا مهم ترین نمادهای هویت ملی و محلی آنان را به نکویی حفظ و نگهداری کرده و این امانت را با صحت و آراستگی به نسل های بعدی تحویل دهند.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در این میان خانه پدری جلال آل احمد همان جایی که این روشنفکر درد آشنا معاصر در آنجا زیست و زندگی کرد و به بالندگی رسید یکی از خانه های میراث فرهنگی در محله سنگلچ تهران است که سال ها قبل توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وقت تملک شد اما فسوس پاتوق کارتنخواب ها شده است.

فراهانی تصریح کرد: خانه ای که قرار بود به عنوان خانه باستان شناسان ایران باشد و مامن روشنفکران دردآشنا باشد امروز به گونه ای تبدیل شده که معتادان آن را تخریب کرده و برای ایجاد گرما درب های اتاق ها را کنده طعمه آتش در وسط اتاق ها می کنند و آن جا را مملو از زباله کرده اند.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران افزود: بر این اساس به عنوان نماینده شریف مردم تهران در اجرای بند3 ماده 80 قانون شوراهای کشور در مورد حفظ میراث فرهنگی به وزیر محترم گردشگری و میراث فرهنگی تذکر می دهم و از شهردار محترم تهران می خواهم ضمن مذاکره با وزیر میراث فرهنگی و گردشگری زمینه را برای خرید، حفظ و نگهداری و بازسازی این بنای فاخر به عمل آورده تا بتوان آن را به نسل آینده تحویل دهیم.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟