رانت تسهیلات واگذاری عرصه‌های مناسب شهری به بخش‌های خصوصی یا دولتی

موزه / به گزارش رکنا، بهاره آروین در دویست و پنجاهمین جلسه علنی شورای شهر تهران و در جریان بررسی طرح الزام شهرداری تهران به تامین زیرساخت‌ها و تسهیل سرمایه‌گذاری در طراحی، احداث و بهره‌برداری از موزه‌های کودکان در شهر تهران، در پیشنهادی الحاقی گفت: پیشنهادم این است که موزه‌های موجود در سطح شهر در هماهنگی با نهادهای مربوطه و اقدام به افزودن بخش‌های مناسب کودکان و تجهیز به امکانات چندرسانه‌ای مناسب‌سازی شوند.

این پیشنهاد الحاقی با 11 موافق و 4 مخالف به تصویب رسید.

وی همچنین جایگزینی برای بند یک این طرح پیشنهاد کرد و گفت: وقتی ما چهار موزه کودک در سطح شهر داریم ضرورتی ندارد شهرداری یک موزه دیگر تاسیس کند. شهرداری واقعا موزه‌دار خوبی نیست و این کار را خوب انجام نمی‌دهد. ما باید به جای موزه‌داری، به نهادهای تخصصی و بخش خصوصی که در این حوزه فعالیت می‌کنند کمک کنیم.

آروین ادامه داد: از دیدگاه من بند یک که مبتنی بر بسترسازی از طریق ارائه تسهیلات واگذاری عرصه‌های مناسب شهری به بخش‌های خصوصی، دولتی، عمومی و مردمی است، یک نوع رانت محسوب می‌شود. اینکه زمین شهر را به کسی واگذار کنیم بالقوه فسادخیز است و اگر در دوره ما هم باعث ایجاد رانت و فساد نشود در دوره‌های بعد این امکان وجود خواهد داشت.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: ما می‌توانیم به جای اینکه از ابتدا نسبت به ساخت ساختمان جدید اقدام کنیم و مبالغ زیادی را صرف این کار کنیم، موزه‌های فعلی را بررسی و تجهیز کنیم. اینگونه منابع شهر هم به صورت ثمربخش‌تر هزینه می شود.

درنهایت این پیشنهاد به تصویب نرسید. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟