گرمخانه های پایتخت برای کارتنخواب ها شبانه روزی شود

کارتنخواب/ به گزارش رکنا، احمد مسجدجامعی در جریان دویست و پنجاهمین جلسه شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود گفت: براساس آمارهای شهرداری تهران سال گذشته ۴۵۰ هزار نفر شب از گرمخانه‌های پایتخت استفاده کردند؛ درحالی که تعداد تخت‌ها در سال گذشته ۱۸۰۰ عدد بوده که از این میان ۴۰۰ تخت متعلق به بانوان بوده است.

او با بیان اینکه ابتکار راه اندازی گرمخانه‌ها به دستور خاتمی در جلسه هیات دولت برمی‌گردد گفت: شنیده شده بود عده‌ای از کارتن خوابها در خیابان به علت سرما جان باختند و به همین دلیل به وزیر کشور آن دوره دستور دادند که گرمخانه ایجاد کنند.

مسجدجامعی ادامه داد: سال گذشته در یک روز که بارندگی شدیدی بود به تعدادی از گرمخانه‌ها مراجعه و متوجه شدم که به دلیل پایان زمان اقامت از افراد کارتن خواب درخواست شده بود که از گرمخانه‌ها خارج شوند و این افراد خیس شده بودند و این موضوع باید امسال حل شود.

به گزارش رکنا، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: امسال با توجه به شرایط موجود باید توجه به این مساله بیشتر شود و امکان استفاده شبانه روزی از گرمخانه ها وجود داشته باشد تا این افراد بتوانند در ساعات روز هم از گرمخانه‌ها استفاده کنند.

او با بیان اینکه پیش بینی می‌شود امسال حدود ۷۰۰ هزار نفر از خدمات گرمخانه‌ای استفاده کنند، ادامه داد: باید این برخورد‌های کریمانه با این افراد در راستای حفظ‌ شان انسانی بیشتر مورد توجه قرار گیرد و رفتار درست و انسانی را با کسانی که از این مجموعه‌ها استفاده می‌کنند داشته باشیم.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟