بدهی شهرداری تهران به مرز هفتاد هزارمیلیارد تومان رسید

حمایت دولت/ به گزارش رکنا، با وجود آن که شورای شهر تهران نمی تواند به دولت تذکر دهد اما محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران در تذکری کتبی، خواستار حمایت دولت از شهرداری و پرداخت مطالبات شهرداری تهران شد. متن تذکر این عضو شورای شهر تهران نوشته شده است:

جناب آقای دکتر روحانی

رئیس جمهور محترم

باسلام وعرض احترام

وآرزوی توفیق جنابعالی ودولت محترم در مبارزه با ویروس منحوس کرونا و تحریمهای ظالمانه آقای ترامپ ورشکسته ، همانگونه که در گزارش شهردار محترم تهران منعکس گردید ، شهرداری تهران در دوره کنونی علاوه برتحمل مشکلات گسترده ناشی از بدهی های دوره قبل که در مرز هفتاد هزارمیلیارد تومان بوده و درکنار مصائب بحران تورم و تحریم و کرونا که فشارطاقت فرسائی بر درآمد و بودجه پایتخت وارد ساخته، باتدبیر و برنامه ریزی و شفافیت تلاش نمودکه چرخ فعالیت های توسعه ای درتهران متوقف نگردد. افتتاح دوازده ایستگاه مترودرسال 99 ادامه مسیر مترو از دولت آباد تا حضرت عبدالعظیم، شروع عملیات اتصال منطقه هیجده به مترو، شروع عملیات اجرائی خط ده، تکمیل دوبزرگراه شهید بروجردی و رستگارمقدم درجنوب تهران، خرید اتوبوس های ساخت داخل، شروع ساخت واگن ملی، تامین منابع تکمیل رینگ آبرسانی تهران وتصفیه خانه ششم و سایرفعالیت های توسعه ای در شرایط کرونائی و کاهش صدور پروانه، بخشی از این فهرست است .

انتظار می رود که دولت محترم ازتلاش مدیریت شهری و این فضای فعالیت واشتغال حمایت نمایند، لکن متاسفانه ملاحظه میشود که بانکها و بیمه ها که بیشترین انعطاف و بعضا تسلیم در مقابل مدیران دوره قبل را داشته اند در شرایط کنونی همه مطالبات و مساعدت های پیشین را از این دوره مطالبه میکنند.

برای دومین باراوراق قرضه مترویکسال در بانک آینده و رفاه رسوب می کند، سازمان محترم تامین اجتماعی علاوه بر دریافت وجوه بیمه های جاری برای دریافت طلب های دوره قبل حسابهای شهرداری را مسدود می کند. خواهشمند است راهنمائی بفرمائید شهرداری تهران برای دریافت مطالبات چند ده هزار میلیاردی از بابت پروانه و پایانکار و عوارض پایدار و پسماند پانصد ساختمان دولتی و دریافت سهم قانونی مترو و اتوبوسرانی از هدفمندی یارانه ها و قانون حمل ونقل ریلی و صرفه جوئی سوخت چگونه وثیقه وتضمین دریافت نماید.

عزت مستدام برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟