کرونا / به گزارش رکنا ، به گزارش رکنا ، دکتر محمد افکار  افزود: ۷۰ درصد این افراد شاغل در بیمارستانهای سجادیه، مهر مادر و ارتش و ۳۰ درصد دیگر از کارکنان مراکز بهداشت و درمان تربت‌جام هستند که در جریان انجام وظیفه و درمان بیماران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

وی ادامه داد: گروههای پزشکی و کادر درمان سلامتی خود را در راه محافظت از شهروندان و در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار داده‌اند و در حال حاضر ظرفیت بخش عفونی بیمارستان سجادیه این شهرستان تکمیل شده است.

رییس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام گفت: توان کادر پزشکی و درمانی تحلیل رفته و در ادامه انجام مسوولیت خود برای حفظ سلامت جامعه نیازمند همکاری مردم در رعایت موازین و پروتکل‌های بهداشتی هستند.

وی افزود: شهرستان مرزی تربت‌جام این روزها در حالی با بحران شیوع کرونا دست به گریبان است که همزمان با روند صعودی شمار مبتلایان، کادر بهداشت و درمان از خستگی مفرط رنج می‌برند.

دکتر افکار ادامه داد: هم‌اینک شهرستان تربت‌جام در حوزه تامین اقلام بهداشتی و امکانات بیمارستانی هیچگونه مشکلی ندارد اما روند فرسایشی بیماری و کاهش توان پزشکان، پرستاران و بهورزان نگران کننده است.

وی گفت: سلامت کادر درمان باید جزو اولویتها قرار گیرد زیرا غلظت آلودگی ویروس کرونا در بیمارستانها افزایش یافته است و اگر جامعه پزشکی در معرض خطر قرار گیرد دیگر کسی نیست به بیماران خدمات درمانی ارائه دهد.

رییس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام افزود: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون دو هزار و ۶۱۸ نفر در این شهرستان به این بیماری مبتلا شدند و در حال حاضر ۷۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی تربت‌جام بستری هستند و ۲۳۰ نفر نیز بر اثر این بیماری فوت کرده‌اند.

مرکز شهرستان ۱۴۰ هزار نفری تربت‌جام در ۱۶۷ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است. این شهرستان از شمال شرق هم مرز با کشور ترکمنستان و از شرق هم مرز با افغانستان است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟