واگذاری ساختمان پایگاه زلزله‌شناسی کرمانشاه به پایگاه ملی طاق‌بستان

به گزارش رکنا، ملیحه مهدی‌آبادی چهارشنبه ۷ آبان ۹۹ گفت: ساختمان پایگاه زلزله‌شناسی کرمانشاه که در جنب آثار تاریخی طاق‌بستان قرار دارد، برای استفاده پژوهشگران و پرسنل پایگاه طاق‌بستان در اختیار اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه قرار گرفت.

مدیر پایگاه ملی میراث‌فرهنگی و گردشگری طاق‌بستان خاطرنشان کرد: پایگاه زلزله‌شناسی سال ۱۳۶۴ در کنار مجموعه تاریخی طاق‌بستان احداث شد و تا سه سال پیش به فعالیت خود در این محل ادامه‌ داد که با ساخت ساختمان جدید و انتقال دستگاه‌های زلزله‌نگار به محل جدید این پایگاه، تخلیه و در سال جاری متروکه شد.

مهدی آبادی ‌افزود: با مکاتبات و رایزنی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه، مساعدت معاونت عمرانی و مدیریت بحران استانداری کرمانشاه در شورای برنامه‌ریزی استان مطرح و با موافقت مسئولان، بهره‌برداری از محل پایگاه زلزله‌شناسی به پایگاه ملی میراث‌فرهنگی طاق‌بستان واگذار شد.

مهدی آبادی مزیت‌های این واگذاری را بی‌نیاز شدن پایگاه طاق‌بستان از ساخت ساختمان اداری، آسایش بیشتر پرسنل پایگاه طاق‌بستان و استفاده بهینه از ساختمان زلزله‌شناسی دانست.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟