تصمیمات جدید برای دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج در پی کرونا

به گزارش رکنا ، اداره کل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به علت شیوع ویروس کرونا و با هدف ارائه تسهیلات به دانشجویان، زمان قانونی حضور دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور به استناد گذرنامه، برای پذیرفته شدگان بهمن ۹۸ و پس از آن در کلیه مقاطع تحصیلی کاهش یافت.

سید عبدالحمید انگجی، مدیرکل امور دانش آموختگان در این خصوص گفت: علت ارائه این تسهیلات این است که به علت شیوع ویروس کرونا، تامین شرط حداقل مدت اقامت حضوری در کشور محل تحصیل که یکی از شرایط ارزشیابی مدارک خارج از کشور است با مشکل مواجه شده است به صورتی که دانشجویان بالاجبار برای مدتی از حضور در محل تحصیل محروم می‌شوند.

وی افزود: برای مساعدت این دسته از دانشجویان، حداقل مدت زمان حضور برای مقاطع مختلف تحصیلی (کاردانی تا دکترا) بر اساس جدول پیوست کاهش می‌یابد.

ره تحصیلی

طول دوره تحصیلی

حداقل مدت اقامت دانشجویی لازم برای تحصیلات حضوری

حداقل مدت اقامت دانشجویی لازم برای تحصیلات نیمه حضوری

حداقل مدت اقامت دانشجویی با توجه به شیوع ویروس کرونا

(از بهمن ماه 98)

کاردانی

24 ماه

16 ماه

ـــــــ

10 ماه

کارشناسی سه ساله

36ماه

23 ماه

ـــــــ

14 ماه

کارشناسی چهارساله

48 ماه

30 ماه

ـــــــ

18 ماه

کارشناسی ارشد یکساله

12ماه

9 ماه

ـــــــ

6 ماه

کارشناسی ارشد دوساله

24ماه

12ماه

ـــــــ

9 ماه

کارشناسی ارشد پنج ساله

60 ماه

36ماه

ـــــــ

24 ماه

دکتری

36 الی 48 ماه

24ماه

14ماه

12ماه

انگجی تاکید کرد: این تخفیف فقط مربوط به دوره بیماری کرونا بوده و به تشخیص اداره کل امور دانش آموختگان (و خارج از اختیار دانشجو بودن) قابل اعمال است.

وی افزود: این حداکثر مساعدت قابل اجرا بوده و در صورت کاهش بیشتر حضور، مدرک غیر حضوری محسوب شده و قابل ارزشیابی نخواهد بود.

هرچند همچنان تأکید بر این است که تحصیلات، منطبق با ضوابط و مقررات عمومی مندرج در وب‌گاه اداره کل دانش آموختگان به نشانی grad. saorg. ir بصورت حضوری باشد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟