روا نیست شهر اردکان آلوده‌ترین هوای کشور را داشته باشد

آلودگی هوا/ به گزارش خبرنگار رکنا، محمدرضا دشتی اردکانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۶ آبان) مجلس شورای اسلامی طی اخطار ۵۰ قانون اساسی مجلس گفت: در جمهوری اسلامی حفاظت از محیط زیست که نسل امروز و نسل‌های بعد در آن حیات اجتماعی داشته باشند، وظیفه عمومی تلقی می‌شود .

نماینده اردکان با بیان این‌که، فعالیت‌های اقتصادی و غیر آن که موجب آلودگی و تخریب محیط زیست می‌شوند، ممنوع است، اظهار داشت: طی دو هفته گذشته من با رئیس مجلس جلساتی را درباره آلودگی هوای شهرستان اردکان برگزار کردم، آلودگی هوا در اردکان نسبت به شهرهای دیگر در کشورمان از آلایندگی بسیار بالاتری برخوردار است.

وی گفت: وضعیت آلودگی هوای اردکان را با ۳ استان صنعتی همجوار خود مقایسه کردم، آلودگی هوا در اردکان ۱۹۱ است در حالی که در تهران ۹۲، اصفهان ۱۳۵ و در اراک ۱۱۷ است.

دشتی اردکانی ادامه داد: کرونا مردم شهر من را مورد حمله قرار داده و روا نیست هوای شهر من آلوده‌ترین هوا را در کشور داشته باشد. هر چه داد میزنم و با آقای رئیس مجلس جلسه می‌گذارم و با وزرای مربوطه این مشکل را بیان می‌کنم، کسی به داد این شهر نمی‌رسد بنابراین از شما خواهش می‌کنم یک اقدام عاجلی را در این خصوص انجام دهید.

قالیباف رئیس که ریاست مجلس را بر عهده داشت، بیان کرد: اشکال شما درباره بحث آلودگی شهرستان اردکان وارد است اما این اخطار نسبت به هیأت رئیسه و دستور کار وارد نیست، از کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌خواهم موضوع آلودگی هوای اردکان را بررسی و گزارشی را در این مورد تهیه کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟