همه دستگاه‌های دولتی و غیردولتی باید تابع تصمیمات ستاد کرونا باشند

کرونا / به گزارش رکنا، افشین کریمی افزود: درصورتیکه سازمان یا شرکتی خلاف مصوبات کرونا عمل کند و در روزهایی که تعطیل اعلام شده است فعالیت‌های خود را ادامه دهد، مطابق قانون با آنها برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا ضمانت اجرایی دارد و همه بخش های دولتی، شبه‌دولتی و خصوصی باید تابع این قوانین و مقررات باشند در غیر این صورت با آنها برخورد می‌شود.

کریمی با اشاره به تعطیلی کامل ادارات شهرستان های هرسین، پاوه، گیلانغرب، سرپل‌ذهاب، اسلام‌آبادغرب و جوانرود در یک هفته آینده گفت: در بقیه شهرستان‌ها نیروهای اداری باید با ۵۰ درصد ظرفیت خود و از ساعت ۸ تا ۱۲ ظهر در محل کار حضور داشته باشند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه اظهار داشت: تمام دستگاه‌های خدمات‌رسان مانند بیمارستان‌ها، اورژانس، خدمات شهری، خدمات امدادی و غیره از این محدودیت ساعت کاری مستثنی هستند.

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان، گفت: هم اکنون ۸۴۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

«مهدی محمدی» افزود: اکنون تعداد ۱۳۶ نفر از بیماران، بدحال بوده و در بخش‌های آی‌سی‌یو تحت مراقبت هستند و ۴۰ نفر با حال وخیم به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هستند.

به گفته او، ۳۲ درصد از این بیماران در شهرستان‌های استان و ۶۸ درصد نیز در شهر کرمانشاه بستری هستند.

وی در ادامه در مورد آخرین آمار مبتلایان به کرونا در شبانه‌روز گذشته، گفت: در این مدت ۵۵ مورد بیمار مثبت بستری و ۲۳۶ بیمار مثبت سرپایی در استان شناسایی شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟