10 روز است که هوای اراک سرفه می کند

هواشناسی / به گزارش رکنا، علیرضا محرابیان رئیس مرکز پایش کیفیت هوای اداره کل محیط زیست استان مرکزی در اینباره به ایسنا گفت: هوای اراک برای دهمین روز متوالی در شرایط ناسالم به سر می‌برد. طی ۱۰ روز اخیر به دلیل پدیده اینورژن، هوای کلانشهرهای کشور از جمله اراک در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: به لحاظ شاخص عددی، هوای اراک برای گروه‌های حساس ناسالم است، اما به دلیل پیاپی ‌بودن این آلودگی و در راستای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط عموم مردم، اعلام می‌کنیم که هوا برای تمام گروه‌های سنی ناسالم است.

محرابیان با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون روزهای آلوده با میانگین آلودگی بالاتر از استاندارد طی ۲۴ ساعت به ۱۷ روز رسیده است، تعداد روزهای ناسالم در مدت مشابه سال گذشته را ۳۱ روز بیان کرد.

وی افزود: طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی به نظر می‌رسد از فردا آلودگی هوا از بین برود.

رئیس مرکز پایش کیفیت هوای اداره کل محیط زیست استان مرکزی در خصوص تاثیر آلودگی هوا و کرونا بر یکدیگر بیان کرد: کرونا یک بیماری تنفسی است و آلودگی هوا هم بر تنفس تاثیر دارد و طبق اعلام وزارت بهداشت به نظر می‌رسد که آلودگی هوا بر مبتلایان به ویروس کرونا تاثیر دارد هر چند که تحقیقات علمی بین‌المللی در این راستا هنوز صورت نگرفته است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟