کرونا خطر چاقی کودکان را تشدید کرد

کرونا / به گزارش رکنا، امیر محسنی، مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار شهر از عارضه چاقی کودکان در تهران ابراز نگرانی کرد و گفت: سازمان ورزش به صورت خاص این مساله را دنبال می کند. متاسفانه ضرورت تحرک و جلوگیری از چاقی کودکان در دو هزار روز طلایی زندگی شان یعنی از ابتدای تولد تا ورود به مدرسه مورد کم توجهی قرار می گیرد و شاهد کودکانی هستیم که وقتی وارد مدرسه می شوند دچار چاقی هستند و این برایشان مشکل ساز می شود. بحران کرونا و ضرورت در منزل ماندن کودکان هم به این مساله دامن زده است. بر همین اساس سازمان ورزش تمامی پارک ها را برای ورزش کودکان مهیا کرده است که تمام ورزش ها در داخل پارک ها انجام شود و تلاش می کنیم در ایام کرونا که فکر می کنیم شش ماه آینده هم هست لحظه ای از ورزش به خصوص برای کودکان غفلت شود.

محسنی افزود: بحران کرونا به همه حوزه ها آسیب زده است. شهرداری تهران 1064 مجموعه ورزشی و سه میلیون مخاطب مستقیم دارد، به دلیل رعایت دستورالعمل های ستاد ملی امکان حضور مستقیم در ورزشگاه ها وجود ندارد و به همین دلیل ورزشگاه های شهرداری خدمات حضوری به مخاطبان نمی دهند و همین باعث شده است که خسارات زیادی به سازمان ورزش و بخش خصوصی همکار وارد شود.

او افزود: سازمان با روش های مختلف به دنبال حل مشکل است و تلاش می کند که دست کم، حقوق همکاران با توجه به شرایط بد اقتصادی به موقع و کامل پرداخت شود.

محسنی در پاسخ به این سوال که آیا از محل بودجه ای که برای جبران خسارات کسب و کارها در ستاد ملی کرونا تصویب شده است مبلغی به شهرداری بابت این خسارات پرداخت شده است گفت: تا اینجا هیچ کمکی از دولت دریافت نکرده ایم در حالی که طبق برآوردهای کارشناسان ما تاکنون 200 میلیارد تومان خسارت به بخش ورزش شهرداری وارد شده است.

محسنی همچنین درباره برنامه های سازمان ورزش در هفته تربیت بدنی گفت: در این هفته مناطق 22 گانه شهر تهران برنامه های ویژه ای انجام دادند و در یکی از برنامه های ویژه در چهارشنبه هفته قبل (30 مهر) با حضور شهردار تهران و معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری هم بودیم که طی آن برنامه هایی از جشنواره های بومی و محلی اجرا شد که در اصل به برنامه های خیابان ورزش شباهت داشت که با توجه به بحران کرونا و ضرورت رعایت پروتکل ها تفاوت هایی در برنامه ایجاد شده بود اما برنامه خیلی خوب برگزار شد. در برنامه های آن روز دختران تکواندوکار برنامه هایی اجرا کردند و کودکان هم در رشته زورخانه حرکات آکروباتیک انجام دادند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟