۴۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان اردبیل بستری شدند

کرونا / به گزارش رکنا، هرچند که شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل در پی همکاری مردم از طریق رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در چند روز اخیر در وضعیت پایدار قرار گرفته ولی ابتلای روزانه ۳۰ تا ۴۰ بیمار به ویروس کرونا احتمال صعودی بودن روند شیوع این بیماری را افزایش داده است.

بر اساس آخرین اطلاعات اعلام شده، در شبانه‌روز گذشته ۴۲ بیمار جدید مبتلا به کووید.۱۹ در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شده و ۲ نفر از بیماران نیز جان خود را از دست دادند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل گفت: هم‌اکنون سه شهرستان اردبیل، مشگین‌شهر و خلخال در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

دکتر شهرام حبیب‌زاده افزود: با توجه به افزایش روزافزون تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در سراسر کشور و فرارسیدن فصل پاییز و احتمال همزمانی این بیماری با آنفلوآنزا، لازم است که اهالی استان دستورالعمل‌های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متری را رعایت کنند.

وی همچنین با اشاره به استفاده ۷۰ درصد از مردم این استان از ماسک اعلام کرد: مردم برای کنترل بیماری کرونا بویژه در فصل پاییز باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک را رعایت کنند.

بالاترین آمار ثبت شده ابتلا به بیماری کرونا در استان اردبیل با ۷۶ بستری روزانه و بالاترین رقم فوتی روزانه نیز ۱۷ مورد بوده است.

آمار بستری همزمان بیماران مبتلا به کرونا در استان یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری اردبیل که اوایل امسال به بیش از ۴۰۰ مورد رسیده بود، در پی همکاری مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مراقبتی، طی ۲ ماه اخیر روند ثابت ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر را طی کرده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟