کرونا سال دشواری برای مدیریت آلودگی هوا رقم زد

آلودگی / به گزارش رکنا، " رضا میرزائی " افزایش غلظت ذرات معلق در هوا را موجب تشدید شیوع بیماری کرونا دانست و اظهار کرد: طبق اطلاعات علمی و تجربه تعدادی از کشورهای اروپایی، ثابت شده که شدت آلودگی هوا، به خصوص در شهرهای بزرگ در شیوع بیماری کرونا مؤثر است و موجب تشدید بیماری‌های ناشی از ویروش کووید 19 می‌شود.

وی با بیان اینکه در چند روز گذشته شاهد وضعیت هوای ناسالم در کلانشهر اراک بوده ایم افزود : ، طبق مطالعاتی که در دنیا انجام شده ، نشان می دهد که هر یک واحد افزایش ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در هوا بین ۸ تا ۱۵ درصد مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را افزایش می دهد، در حالی که وارد فصل سرد سال و زمان بروز پدیده اینورژن یا واورنگی دما شده ایم که در این شرایط ، آلودگی هوا در سطح شهری مانند اراک باقی می ماند و تا زمانی که سکون نسبی هوا را داشته باشیم این شرایط ادامه خواهد داشت .

میرزائی با اشاره به نگرانی‌ها از شیوع بیشتر کرونا در ایام آلودگی هوا، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست بادر نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور هفت پیشنهاد کم هزینه و در عین حال قابل اجرا در کوتاه مدت را برای مدیریت آلودگی هوا طی شش ماهه دوم امسال به ستاد ملی کرونا ارائه کرده است که در کمیته امنیتی آن پذیرفته شده و در انتظار تصویب ستاد ملی کرونا برای اجرا است .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد: امسال در فصول پاییز و زمستان و سردی هوا و همزمانی آن با شیوع ویروس کووید 19، شاهد مشکلاتی برای مدیریت وضعیت کیفی هوا خواهیم بود که نیازمند هماهنگی‌ها و همکاری‌های بیشتری بین تمام دستگاه‌ها برای برون‌رفت از این مشکل هستیم، و امیدواریم امسال با وجود شرایط سختی که داریم که با هماهنگی و همکاری های لازم به سلامت از آن عبور کنیم . برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟