خراسان جنوبی در رتبه های اول و دوم در نرخ بروز بیماری کرونا

کرونا / به گزارش رکنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: متاسفانه رعایت دستوراتخراسان جنوبی در رتبه های اول و دوم در نرخ بروز بیماری کرونا [کلیک و کشیدن برای جابجایی] بهداشتی افت قابل توجهی داشته و مسافرت ها، تجمعات خانوادگی و عدم استفاده از ماسک، سبب افزایش سرعت انتقال این ویروس شده است.

دکتر دهقانی با بیان اینکه این ویروس به رفتار ما بستگی دارد، افزود: اگر پروتکل های بهداشتی رعایت شود، شاهد افت بیماری خواهیم بود ولی اگر همچنان رعایت نشود، شاهد افزایش قابل توجه این بیماری هستیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون فقط ۱۰۳ بیمار کرونا مثبت در بیمارستان ولیعصر(عج) بیرجند بستری هستند گفت: شهرستان بیرجند جزو ۴۵ شهر آلوده کشور است و وضعیت مناسبی ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: وقتی تعداد بیماران بستری زیاد شود به تناسب آن بیماران آی سی یو نیز بیشتر می شوند و این درحالیست که هم اکنون بخش مراقبت های ویژه ی جدید بیمارستان ولیعصر بیرجند نیز پر شده که اگر تعداد از حد معمول فراتر رود، قطعا با کمبود تخت آی سی یو مواجه خواهیم شد.

دکتر دهقانی از دیر مراجعه کردن بیماران برای درمان به بیمارستانها خبر داد و گفت: مردم دیر به بیمارستان مراجعه می کنند که در سخت شدن روند درمان آن ها خیلی تاثیر گذار است لذا باید با کوچکترین علامتی حتما به پزشک مراجعه شود.

وی با بیان اینکه کادر درمان خسته شدند، از همه ی هم استانی ها خواست تا برای کمک به جهادگران عرصه سلامت و حفظ سلامتی خود و اطرافیانشان، حتما دستورات بهداشتی از قبیل استفاده از ماسک، رعایت فاصله حداقل یک تا دو متر و عدم حضور در تجمعات را رعایت کنند تا شاهد کمتر شدن این بیماری در استان باشیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟