شب تاریک رعایت پروتکل‌های کرونایی در روزبازارهای اراک

کرونا / به گزارش رکنا، بهروز اکرمی در شصت و پنجمین جلسه ستاد مدیریت کرونا استان با تاکید بر اینکه ویروس کرونا همچنان ناشناخته است، افزود: نه تنها تمام ابعاد این ویروس بلکه هنوز بخش اعظمی از آن شناخته نشده است و مجبوریم سیاست ها را مطابق با شرایط روز دنبال کنیم.

وی گفت: در هفته گذشته تعداد موارد بستری ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در دلیجان بسیار بالا بوده است. در شازند به عنوان یک شهرستان کوچک ۱۱ نفر طی یک هفته جان باخته اند و باید علل این موارد ارزیابی شود. برهمین اساس دانشگاه علوم پزشکی به منظور بررسی علل و عارضه یابی مسئله یک تیم علمی تشکیل دهد تا ایرادات و مشکلات رصد و احصا شود.

اکرمی در خصوص ضدعفونی معابر سطح شهر بیان کرد: ضدعفونی معابر در هیچ جای دنیا جواب نداده است پس نباید کاری که هزینه های سرسام آوری به شهرداری ها تحمیل می کند و از طرفی نتیجه بخش نیست انجام گیرد، لازم است که کار غیر علمی صورت نگیرد و تنها گندزدایی هدفمند با نظر دانشگاه علوم پزشکی انجام گیرد.

وی تاکید کرد: نتوانسته ایم از ظرفیت مردم در مقابله با کرونا استفاده کنیم و جای خالی این مسئله کاملا محسوس است، برهمین اساس دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی برای استفاده از این ظرفیت برنامه ریزی داشته باشد.

معاون استاندار مرکزی با بیان اینکه مدارس همچنان غیرحضوری فعالیت می کنند، اما باید برای ۳۰ درصد از دانش آموزان که به فضای مجازی دسترسی ندارند راهکاری مناسب در نظر گرفته شود، گفت: وضعیت روزبازارها بویژه در شهر اراک خراب است متاسفانه چیزی تحت عنوان رعایت پروتکل های بهداشتی در این اماکن مشاهده نمی شود. از آنجاکه نباید نسبت به سلامت جامعه بی توجه بود، شرایط بررسی شود و اگر پروتکل ها رعایت نشود، این اماکن تعطیل خواهند شد.

وی فرمانداری های استان را موظف به برگزاری جلسات هفتگی هیات نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی کرد تا هر هفته گزارش جلسات و اقدامات به ستاد ارائه شود و گفت: دانشگاه علوم پزشکی و ورزش و جوانان در قبال باشگاه های ورزشی و بدنسازی طی هفته جاری تصمیم گیری کنند که یا تعطیل شوند یا در صورت فعال بودن با چه پروتکل هایی فعالیت داشته باشند، همچنین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز موظف است هر هفته از مراکز بزرگ صنعتی و کاری استان بازدید کرده و گزارش را به دانشگاه علوم پزشکی اراک ارائه کند.

اکرمی اضافه کرد: ۴۰ دستگاه اجرایی که گزارش از ارائه خدمات الکترونیکی خود را اعلام نکرده اند باید طی هفته جاری این گزارشات را ارائه کنند، همچنین فعالیت تالارها طی هفته جاری همچنان ممنوع است و مجوز برگزاری مراسم ندارند. طی هفته جاری دانشگاه علوم پزشکی و اتاق اصناف تصمیمات لازم را اتخاذ کنند و جمع بندی آن هفته آینده در جلسه ستاد مطرح می شود.

 در این جلسه معاون مدیریت توسعه و منابع استاندار مرکزی با اشاره به عملکرد نسبتا مطلوب دستگاه های اجرایی در انجام وظایف در حوزه تبلیغات و اطلاع رسانی در خصوص ویروس کرونا، افزود: ۴۸ دستگاه تبلیغات محیطی را انجام داده اند و تنها ۲۶ دستگاه کاری انجام نداده اند، همچنین در مسئله دورکاری نیز ۲۲ دستگاه مصوبه را به انجام رسانده اند و لازم است دستگاه های دیگر دلایل خود را نسبت به عدم اجرای مصوبه اعلام کنند.

زهرا آخانی با توجه به مصوبه هفته گذشته مبنی بر ارائه گزارش دستگاه های اجرایی در خصوص خدمات الکترونیکی و غیر حضوری، گفت: ۴۴ دستگاه گزارش خود از ارائه خدمات به شکل غیرحضوری اعلام کرده اند، اما هنوز ۴۲ دستگاه پاسخی به مکاتبات نداده اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟