هیچ موضوعی به اندازه کرونا خانواده‌ها را درگیر آموزش نکرده است

کرونا / به گزارش رکنا، اصغر ابراهیمی اظهار کرد: هفته آخر مهر‌ماه همه ساله به عنوان هفته پیوند نام‌گذاری شده است.

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه در این هفته اجرای برنامه‌های متنوع در دستور کار قرار دارد، اضافه کرد: این برنامه‌ها نشان از حساسیت آموزش و پرورش برای والدین برای تربیت صحیح در کنار مدرسه است.

وی با اشاره به اینکه آیا تربیت صحیح فرزندان بر عهده مدارس است و الگوی خانوادگی در چه سطحی از این تربیت تعریف می‌شود، ادامه داد: بی شک هر دو در کنار جامعه نقش و وظایف خاصی دارند که توجه اولیای دانش‌آموزان و مربیان مدارس را می‌طلبد.

ابراهیمی با بیان اینکه دغدغه اصلی والدین نحوه تربیت فرزند خود است، ادامه داد: بی شک هم‌گرایی و سیر تربیتی در مسیر اثرگذاری بر شناخت دقیق رحجان‌های ذهنی و تربیتی دانش‌آموزان در گام نخست خانواده است و نظام رسمی تکمیل کننده و یا بسط دهنده آن است چه بسا عدم درک این دو نهاد از وظایف خود آسیب جدی بر دانش‌آموزان وارد می‌کند.

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه سال‌ها این زخم در ناخودآگاه افراد حک می‌شود و بر همین اساس تعامل دو طرفه رسیدن به قله صعود را هموار می‌سازد، افزود: دوران سخت پیش رو ناشی از شیوع کرونا نقش والدین را چنان برجسته کرده که گویی اولیا شاگرد مدرسه‌اند و در کنار فرزندان باید در پایان سال تحصیلی جشن دانش‌آموختگی بگیرند.

وی با اشاره به اینکه هیچ موضوعی تاکنون هیچ خانواده‌ای را این قدر درگیر آموزش نکرده بود، ادامه داد: از طرفی نیاز خانواده‌ها به آموزش و مهارت‌های اجتماعی و زندگی موضوع را قدری پیچیده کرده و اولیا با اینکه در شغل و تخصص خود کارآمدی دارند ولی تربیت فرزند هم نیاز به اطلاعات و تخصص لازم دارد که شاید نیاز باشد بعضی خانواده‌ها نسبت به فراگیری آن اقدام کنند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه هفته پیوند نقطه اتصال این هماهنگی در ظهور یک متد نو در راستای هم‌افزایی و تبادل اطلاعات بین خانه و مدرسه قابلیت مضاعفی می‌تواند داشته باشد، خاطر نشان کرد: پیش‌بینی برنامه‌های مختلف در این هفته توسط انجمن اولیا و مربیان مدارس و آشنا کردن اولیا بسیار پراهمیت است.

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه ضروری است مدارس با مدرسان آموزش خانواده رسمی مورد تایید دفتر مرکزی انجمن اولیا ارتباط تنگاتنگی برقرار کنند، ادامه داد: باید تخصص و تجربه مدرسان به خانواده‌ها انتقال یابد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟