محدودیت‌های کرونا در استان سمنان تمدید نشد

کرونا / به گزارش رکنا، حبیب‌الله خجسته‌پور ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه محدودیت‌های یک هفته‌ای اعمال‌شده در زمینه مدیریت مقابله با کرونا در استان سمنان فعلاً تمدید نشده است، از همکاری مردم، تلاش‌های ستادهای شهرستانی و فداکاری کادر بهداشت و درمان استان و نیز هیأت‌های عزادار قدردانی کرد.

او افزود: با تشکر ویژه از عزاداران هم‌استانی به خاطر رعایت ضوابط و مقررات ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا در برنامه‌های عزاداری پایان ماه صفر، از مردم استان سمنان تقاضا داریم بیش از پیش اصول و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده و در قطع زنجیره سرایت کرونا یاریگر باشند.

جانشین ستاد مدیریت مقابله با کرونا در استان سمنان با بیان اینکه تیم‌های نظارتی استان باید بر رعایت پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی نظارت بیشتری داشته باشند، گفت: افراد و گروه‌هایی که سلامت جامعه را به خطر می‌اندازند، به مراجع قضایی معرفی شده تا با آن‌ها برخورد قانونی صورت گیرد.

خجسته‌پور گفت: مراکز آموزشی، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌ها، زبان‌سراها و مراکز اعلام‌شده که در هفته گذشته به دلیل مقابله با افزایش شیوع کرونا به مدت یک هفته به حالت تعطیل درآمده بودند، از فردا، یکشنبه، ۲۷ مهرماه می‌توانند با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی فعالیت خود را از سر گیرند.

او تأکید کرد: تصمیمات این ستاد، ارتباط مستقیم با عملکرد مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارد و هر چه دستورات بهداشتی و پروتکل‌ها و مقررات اعلام‌شده از سوی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا با دقت و انگیزه بیشتر رعایت گردد به‌تبع آن محدودیت‌ها نیز کاهش خواهد یافت.‌

جانشین ستاد مدیریت مقابله با کرونا در استان سمنان یادآور شد: ضوابط و محدودیت‌های کلی اعمال‌شده در هفته‌های گذشته همچون ممنوعیت برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری، سمینارها، تجمعات، فعالیت استخرها و ... همچنان به قوت خود باقی است و در صورت افزایش میزان ابتلا و سرایت بیماری، امکان اجرای محدودیت‌های جدید و تمدید آن در استان سمنان وجود دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟