موج دوم کرونا در جهان قیمت نفت را کاهش داد

کرونا / به گزارش رکنا، به علت نگرانی در مورد افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا و اروپا که می‌تواند تقاضا برای نفت را در این دو منطقه از جهان که بیشترین مصرف سوخت را دارند، کاهش دهد، قیمت نفت در آخرین روز معاملات بازارهای جهانی کاهش یافت.

رویترز مدعی است بر اساس سندی که به دستش رسیده، اوپک پلاس از موج دوم شیوع کرونا و افزایش تولید لیبی که می‌تواند بازارهای نفتی را در سال آینده با مازاد روبرو کند، نگران چشم‌اندازی تیره تر از یک ماه پیش هستند.

هر بشکه نفت برنت با ۲۳ سنت کاهش ۴۲/۹۳ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۸ سنت کاهش ۴۰/۸۸ دلار معامله شد.

نفت برنت طی هفته گذشته ۰/۲ درصد و نفت خام آمریکا ۰/۷ درصد افزایش یافت.

لاچلان شا، رئیس بخش تحقیقات کالاهای اساسی در بانک ملی استرالیا گفت: «واقعیت این است که ما اکنون شاهد شیوع کرونا در سراسر اروپا و دوباره در شمال آمریکا هستیم و احتمالا این بر بهبود تقاضا بر نفت تاثیر خواهد گذاشت.»

برخی کشورهای اروپایی مقررات منع رفت و آمد و قرنطینه را برای مقابله با افزایش مبتلایان جدید به کرونا ازسرگرفته‌اند. به طوری که انگلیس در روز جمعه محدودیت‌های سخت تری مرتبط با کووید۱۹ در لندن به اجرا گذاشت.

کمیته مشترک فنی اوپک در روز پنج شنبه در جریان نشست‌های ماهانه خود به بررسی بدترین سناریوی ممکن برای بازار نفت پرداختند.

بر اساس این سناریو، ذخایر نفت تجاری کشورهای بزرگ مصرف کننده در سال ۲۰۲۱ همچنان بالای متوسط ۵ سال اخیر باقی می‌ماند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟