بحران افزایش سریع موارد ابتلا به کرونا در اروپا

کرونا / به گزارش رکنا، کشور‌های سراسر اروپا رکورد جدیدی را در تعداد موارد روزانه ابتلا به کرونا ثبت کردند. ویروس کرونا در اروپا به سرعت شیوع پیدا می‌کند و سرعت افزایش موارد ابتلا به کرونا در اروپا از آمریکا بسیار بیشتر شده است. با این وجود، هانس کلوگ مدیر بخش اروپایی سازمان جهانی بهداشت می‌گوید تعطیلی‌های سراسری باید آخرین راه حل باشد. او گفت "من بسیار درباره شیوع کرونا در اروپا نگران هستم، اما راه حل‌های ساده‌ای برای مهار آن وجود دارد. با استفاده نظام‌مند و همگانی از ماسک و کنترل سختگیرانه درباره تجمع‌های اجتماعی می‌توان در این منطقه جان ۲۸۱ هزار نفر را ظرف شش ماه نجات داد. "

لندن هشدار کووید را به سطح بالا افزایش داد. بر اساس اقدامات جدید که از شنبه آغاز می‌شود، شهروندان لندنی اجازه ندارند با کسی در بیرون از منزل و اماکن سرپوشیده دیدار داشته باشند. به این معنی که کسی اجازه ندارد با دوستش در رستوران یا کافه‌ها قرار بگذارد. البته شهردار منچستر با بوریس جانسون درباره بالا بردن سطح خطر کرونا در این شهر به سطح بسیار بالا اختلاف نظر شدید دارد.

شهردار منچستر معتقد است برنامه سه مرحله نخست وزیر به اقتصاد این شهر به شدت آسیب می‌زند. جانسون به این ادعای شهردار اینگونه پاسخ داده است که امیدوار است شهردار در دیدگاه‌های خود تجدیدنظر کند و با برنامه‌های دولت همکاری کند، در غیر این صورت دولت مجبور می‌شود برای نجات دادن بیمارستان‌ها و شهروندان منچستر وارد عمل شود. نخست وزیر انگلیس گفت، اوضاع در منچستر بسیار وخیم است و با گذشت هر روز اوضاع آن بدتر هم می‌شود و معنای آن این است که زمان را برای مهار کردن ویروس کرونا از دست می‌دهیم.

موارد ابتلا به ویروس کرونا در فرانسه روندی صعودی دارد و در نتیجه دولت تصمیم دارد از امروز بعداز ظهر قانون منع آمد و شد را به مدت چهار هفته در ۱۰ شهر بزرگ اجرا کند. بر اساس این قانون جدید شهروندان در این ۱۰ شهر بزرگ باید از ساعت ۹ شب تا شش صبح از تردد کردن در خیابان‌ها خودداری کنند. برای اجرای این قانون حدود ۱۲ هزار پلیس در خیابان‌ها مستقر خواهند شد تا از نقض قانون جلوگیری کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟