تلویزیون های شهری تهران به حمایت از نابینایان می آیند

به گزارش رکنا ، همزمان با روز جهانى عصاى سفید،"سید مناف هاشمی"به منظور بررسى مشکلات نابینایان با مدیران انجمن نابینایان و اوتیسم ایران دیدار کرد.

در این نشست مشکلات و درخواست هاى خانواده هاى اوتیسم و نابینایان در حوزه ى حمل و نقل عمومى مطرح شد و مدیر انجمن نابینایان کشور خواستار حمایت همیشگی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران شد‌.

در ادامه غفاری مدیر انجمن اوتیسم ایران نیز تصریح کرد: با حمایت دکتر حناچی شهردار تهران الحاقیه اوتیسم به مصوبه شهر دوستدار کودک تهران با همراهی اعضا شورای شهر تهران اضافه خواهد شد و این موضوع نقطه عطفی برای آشنایی و بستر سازی شهروندان تهرانی با این گروه اجتماعی خواهد بود.

“سید مناف هاشمی” معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این نشست ضمن تبریک روز جهانی عصای سفید، با بیان اینکه در راستای حفظ حقوق نابینایان باید به گونه ای عمل کنیم که نابینایان و روشندلان عزیز هرگز احساس سختی در آمد و رفت و تعامل با دیگران نداشته باشند گفت: بى شک شهردارى تهران در تمامی برنامه های سطح شهر به لحاظ وجود مسئولیت های متعدد و اجتماعى که دارد باید در اجراى طرح ها و برنامه ها ، شهرسازى و پیاده راه سازى و همچنین ارایه خدمات عمومى مشکلات این قشر رو مد نظر قرار داده و حقوق روشندلان رعایت شود.

هاشمى با بیان اینکه بی شک نیازمند مناسب‌سازی بیشتر فضاهای شهری برای جامعه معلولین و به خصوص نابینایان هستیم تاکید کرد: مناسب‌سازی معابر را از دیگر نیاز نابینایان بیان و تصریح کرد: نصب موزائیک‌های ویژه کم بینایان و نابینایان در پیاده‌روها، رفع مشکل پل‌های روی جوی آب، همسطح سازی و برطرف کردن موانع در معابر و بهسازی مسیر تردد معلولان و نابینایان می‌تواند بخش مهمی از مشکلات نابینایان برای حضور در جامعه را برطرف کند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بطور حتم تلاش خواهیم کرد با اجرای کامل مصوبه شورای شهر درباره نابینایان اقدامات موثرى در جهت ارایه خدمات بهتر به نابینایان صورت گیرد خاطرنشان کرد: راه اندازى سیستم گویاى ویژه نابینایان در بخشى از ایستگاه هاى اتوبوس صورت گرفته است اما بطور حتم راه‌اندازی سیستم اعلام گویای زمان و مسیر حرکت وسایل حمل و نقل عمومی اعم از تاکسی، اتوبوس و مترو مورد تاکید بوده که لازم است همه خطوط مجهز به این مسئله شوند.

هاشمی با اشاره به در خواست مدیر انجمن اوتیسم و نابینایان ایران مبنى بر تسهیل حمل و نقل خانواده‌های این گروه اجتماعی اعلام کرد:مصوبه‌ایی را در اختیار شورای شهر تهران قرار خواهیم داد تا در صورت تایید، این خانواده‌ها بتوانند از تخفیف‌های خوبی در استفاده از طرح ترافیک بهره‌مند شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان گفت: در خصوص تجهیز و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی برای نابینایان تهران قید فوریت را برای افزایش بودجه و ظرفیت خدمات رسانی بهتر در دستور کار قرار دادیم و در این زمینه جلسات مختلفی با نمایندگان ایران خودرو هم داشته‌ ایم‌.

گفتنی است در این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدیه ای از مدیران انجمن نابینایان و اوتیسم ایران تجلیل و قدردانی شد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟