تشدید محدودیت‌های کرونایی در اروپا

کرونا / به گزارش رکنا، سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز گذشته (سه شنبه) اعلام کرد بیش از ۷۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ طی هفته گذشته در اروپا گزارش شده که نسبت به هفته قبل جهشی ۳۴ درصدی داشته است. انگلیس، فرانسه، روسیه و اسپانیا بیش از نیمی از موارد جدید ابتلا را تشکیل داده اند.

افزایش موارد جدید مبتلایان تا حدودی در نتیجه انجام آزمایشات بیشتر است اما سازمان بهداشت جهانی تاکید کرده است که آمار فوتیها طی هفته گذشته نسبت به هفته قبل آن افزایش ۱۶ درصدی داشته است. پزشکان هشدار می دهند در حالیکه بسیاری از موارد جدید ابتلا در میان افراد جوان مشاهده میشود و دچار علائم خفیف تری از بیماری هستند این ویروس می تواند مجدد به طور گسترده ای در بین افراد مسن گسترش یابد و در نتیجه بیماری های جدی تری ایجاد شود.

ایتالیا و فرانسه در حال اعمال محدودیتهایی برای برگزاری مهمانی ها و فعالیت رستوران ها و کافه ها هستند. هلند اقدامات بیشتری را در نظر گرفته و تمامی کافه ها و رستورانها را تعطیل کرده است.

مقامات جمهوری چک همه مدارس را تا دوم ماه نوامبر تعطیل کرده اند و در لتونی از نوجوانان درخواست شده تا به مدت یک هفته از راه دور و به صورت آنلاین آموزش ببینند و انگلیس نیز از یک سیستم سه مرحله ای رونمایی کرده که تصمیم گیری در مورد اعمال محدودیت ها بر اساس شدت شیوع بیماری در یک منطقه است.

به گزارش ژاپن تودی، این اقدامات بیانگر رویکرد جدیدی در مهار کروناویروس در میان دولتهایی است که نگران آسیب دیدن اقتصادهای شکننده خود هستند. مقامات به دنبال آن هستند تا از اعمال محدودیتهای کامل که در فصل بهار صورت گرفت و خسارت سنگینی به مشاغل وارد کرد، جلوگیری کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟