تغییر قابل توجه و بدون اطلاع قبلی در منابع آزمون دستیاری سال 99 اعمال نشده است

آزمون / به گزارش رکنا، در این اطلاعیه آمده است: با توجه به درخواست های متعدد داوطلبان شرکت در چهل و هشتمین دوره آزمون های پذیرش دستیار تخصصی در اسفند ماه ۹۹ مبنی بر تعویق این امتحان به دلیل تغییر منابع به اطلاع می رساند هیچ تغییر قابل توجه و بدون اطلاع قبلی در منابع آزمون ها انجام نگرفته است.

براساس این گزارش همچنین تغییر منابع درس های جراحی عمومی، زنان و زایمان و ارتوپدی از سال قبل اعلام شده و عدم رعایت آن منجر به مشکل حقوقی می شد. لذا با عنایت به وضعیت تاخیر در اعلام منابع به دلیل شرایط پاندمی کووید-19 ، حجم بعضی از منابع حتی المقدور کاهش یافت. تغییر در منبع بیماری های قلب و عروق نیز علیرغم نظر کارگروه های محترم بورد تخصصی قلب و عروق و بورد پزشکی عمومی و تغییر در منابع پنج درس مینور (پاتولوژی، فارماکولوژی، رادیولوژی، گوش-گلو و بینی و بیماریهای پوست) نیز به دلیل شرایط پاندمی کووید-19 جهت اجرا از سال بعد موکول شد.

همچنین معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شده است که از زمان اعلام رسمی اپیدمی کووید-19 در کشور این معاونت با هدف کمترین آسیب به آموزش، آموزش دهندگان و فراگیران علوم پزشکی و حداقل عقب افتادگی در دوره های آموزشی با صدور بیش از 25 بخشنامه با همکاری دانشگاهها اقدام به هدایت فرآیند آموزش در سطح کشور نموده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟