۱۲٠ پرونده خانواده در شوراهای حل اختلاف ارومیه منجربه صلح شد

 شورا / به گزارش رکنا، هادی صمدی رئیس شوراهای حل اختلاف آذربایجان غربی گفت: در راستای اجرای طرح تحکیم بنیان خانواده در شوراهای حل اختلاف استان اذربایجان غربی، طی ۱۵ روز گذشته بیش از ۱۲۰ پرونده مربوط به اختلافات و دعاوی خانواده در شوراهای حل اختلاف شهرستان ارومیه منجر به صلح و سازش شده که از این تعداد بیش از ۲۰ مورد مربوط به پرونده های طلاق و مابقی در موضوعاتی همچون الزام به تمکین، مطالبه نفقه، استرداد جهیزیه، حضانت طفل و ... بوده که با آشتی زوجین و بازگشت آنها به زندگی مشترک مختومه شدند.

صمدی در ادامه با اشاره به اهمیت پرونده های خانواده و به ویژه پرونده های طلاق اظهار کرد: اختلافات و دعاوی مربوط به خانواده با توجه به نوع و ماهیت آن و ارتباط آن با سایر جرایم و بزه های اجتماعی دارای اهمیت زیادی بوده که این موضوع لزوم اهتمام جدی اعضای شورای حل اختلاف در صلح و سازش این گونه پرونده ها را مضاعف می کند.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان در پایان از اجرای رضایت بخش طرح تحکیم بنیان خانواده در شوراهای حل اختلاف اظهار خرسندی نمود و از استقبال و آمادگی شوراهای حل اختلاف از اجرای هر طرحی که منجر به افزایش صلح و سازش به ویژه در پرونده های مربوط به دعاوی خانواده شده و مانع فروپاشی کانون گرم خانواده ها شود خبر داد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟