سهم جذب‌ نشده قزوین از تسهیلات کرونا به استان برمی‌گردد

کرونا / به گزارش رکنا، هدایت‌الله جمالی‌پور  در پاسخ به این سؤال که آیا 51 درصد از سهم جذب‌ نشده قزوین از تسهیلات کرونا دوباره به استان برمی‌گردد اظهار داشت: در نخستین گام مهلت ثبت نام برای دریافت این وام را برای برخی رسته‌های شغلی مانند تاکسی‌داران که بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیدند تا پایان مهرماه جاری تمدید کردیم.

وی با اشاره به میزان تقاضای بالای فعالان حوزه حمل‌ و‌ نقل به ویژه کامیون‌داران و رانندگان خودروهای سنگین اضافه کرد: به همین خاطر به دولت پیشنهاد دادیم که سهم جذب‌ نشده قزوین از تسهیلات کرونا را با مبلغ بیشتر به گروه‌های متقاضی مانند رانندگان خودروهای سنگین در استان اختصاص یابد یعنی به جای اعطای وام 12 یا 16 میلیون تومانی 50 میلیون تومان به هر کدام از راننده‌ّ‌های خودروهای سنگین و یا شغل‌های مشابه پرداخت شود.

جمالی‌پور با بیان اینکه سازوکار دریافت تسهیلات کرونا یک مقدار ناقص است، ادامه داد: با توجه به رسته‌های شغلی محدودی که برای دریافت این وام تعریف شد، بسیاری از افراد و بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا مشمول دریافت این وام نشدند و در واقع از گرفتن این وام جا ماندند که اسامی برخی از این رسته‌های شغلی را برای هیئت دولت فرستادیم تا با اصلاح سامانه ثبت نام کارا امکان دریافت وام کرونا برای آنها میسر شود.

استاندار قزوین یادآور شد: در ضمن از دولت خواسته‌ایم که این اجازه را به استان‌ها بدهند که بر حسب نیازهای خودشان در مورد دریافت‌کنندگان وام کرونا تصمیم بگیرند و اگر این اجازه به ما داده شود، باقی‌مانده سهم استان از تسهیلات کرونا به سرعت جذب می‌شود. بنابراین منتظریم که ببینم دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا چه تصمیمی در این مورد می‌گیرند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟