تا کریسمس هزاران نفر در انگلیس علیه ویروس کرونا واکسینه می شوند!

کرونا / به گزارش رکنا، نظام خدمات درمانی انگلیس (NHS) در ادعایی تازه عنوان کرده، تصمیم دارد تا کریسمس هزاران نفر را علیه ویروس کرونا واکسینه کند.

براساس اطلاعات موجود، این واکسیناسیون قرار است توسط واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد صورت بگیرد؛ این در حالی است که ماه گذشته آزمایش نهایی واکسن کرونا، تولید مشترک دانشگاه آکسفورد و شرکت آسترازنِکا، به علت بروز علائم نامطلوب در یک شرکت کننده معلق شد و این تعلیق تا دو هفته ادامه داشت.

شرکت دارویی آسترازنکا ماه گذشته آزمایش واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد را روی ۲۵۰ بیمار در ژاپن آزمایش کرد؛ بیش از ۵۰ هزار نفر در سراسر جهان در حال حاضر در مطالعات واکسن کرونای آکسفورد شرکت کرده اند.

صدها نفر از کارکنان نظام خدمات درمانی انگلیس در پنج سایت واکسیناسیون در سراسر کشور مستقر شده اند؛ برنامه ها متکی بر این است که دانشگاه آکسفورد موفق به کسب نتیجه آزمایش واکسن در این ماه شود.

قرار است افرادی که بیشتر در معرض ویروس کرونا هستند در اولویت دریافت واکسن قرار بگیرند؛ علاوه بر اختصاص پنج سایت برای واکسیناسیون در مقیاس عظیم، از پزشکان عمومی و داروسازان خواسته شده تا در تلاش برای واکسیناسیون گسترده، با ناوگان های مربوطه برای دسترسی به جوامع آسیب پذیر و کسانی که در خانه های مراقبت هستند، کمک کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟