چین/ تست کرونای یک شهر 9 میلیون نفری در 5 روز

کرونا / به گزارش رکنا، آنها این تصمیم را پس از ابتلای 6 نفر به کرونای جدید و شناسایی 6 بیمار بدون علامت در روزهای منتهی به 11 اکتبر گرفته‌اند. بیشتر این موارد به بخش بررسی قفسه سینه بیمارستان چینگ‌دائو مرتبط است.

کمیسیون سلامت ملی شهر چینگ‌دائو پس از اعلام شمار مبتلایان در این شهر از شناسایی 21 مورد مبتلای جدید در سرزمین اصلی چین در روز گذشته خبر داده است. علت افزایش شمار ناگهانی مبتلایان در شهر شهر چینگ‌دائو مشخص نیست.

موارد جدید ابتلا در شهر چینگ‌دائو پس از آن شناسایی شد که هفته طلایی تعطیلات در چین به پایان رسید، هفته‌ای که بسیاری از مردم در آن زمان به سفر داخلی می‌روند. این شهر در طول تعطیلات حدود ۴ میلیون و نیم مسافر داشته است.

شمار مبتلایان بیعلامت که چین آنها را در شمار مبتلایان تائید شده به حساب نمی‌آورد، از 23 روز پیش به 30 میلیون نفر رسیده است. آنها اعلام کرده‌اند 29 مورد از مبتلایان بی‌نشانه از شهرهای دیگر وارد چینگ‌دائو شده‌اند.

شمار مبتلایان روزانه کووید -19 در سرزمین اصلی چین نسبت به زمان اوج آن در 9 ماهه گذشته به شدت کاهش یافته است اما چین همچنان در حالت آماده‌باش قرار دارد تا در صورت لزوم از تعطیلی‌های دوباره که منجر به رکود اقتصاد شماره 2 جهان می‌شود ممانعت به عمل آورد.

چینگ‌دائو در حال حاضر بخش تخصصی قفسه سینه و اورژانس بیمارستان را بسته و قرنطینه کرده است. ساختمان‌های که افراد آلوده در آنها زندگی می‌کنند نیز به عنوان بخشی از اقدامات مهار ویروس کرونا تعطیل یا قرنطینه شده‌اند.

تعداد کل موارد تائید شده کووید 19 در سرزمین اصلی چین حدود 85 هزار 578 نفر بوده و براساس آمار رسمی نزدیک به 4 هزار و 600 نفر به دلیل این بیماری جان باخته‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟